ye-logo.v1.2

Е-квиток у Хмельницькому: коли з’являться валідатори і як вони виглядатимуть

Суспільство 4288
Виготовлення карток для платних пасажирів розпочнуть після встановлення обладнання
Виготовлення карток для платних пасажирів розпочнуть після встановлення обладнання. Фото: з архіву

Відмовлятись від готівкової оплати в Хмельницькому поки не збираються.

У грудні в обласному центрі розпочнуть встановлювати валідатори для впровадження електронного квитка. Ними спочатку обладнають тролейбуси та автобуси комунального підприємства «Електротранс», а також частково приватні автобуси. Як розповідає виконувач обов’язків начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев, представники компанії, яка за умовами конкурсу встановлюватиме технічне та програмне забезпечення, вже показали програмне забезпечення, яке розроблене спеціально для Хмельницького.

«Воно дає повний контроль над всіма електронними засобами та валідаторами. Після встановлення з ним працюватиме оператор управління транспорту та зв’язку, він відстежувати частоту поїздок, кількість пасажирів, кількість здійснених валідацій та повідомлятиме про несправності, якщо такі будуть», - коментує Сергій Шепурев.

Окрім цього, представники підприємства ознайомили з технічними засобами – валідаторами. Їх виготовляють за кордоном і вже на початку грудня мають доставити для встановлення у громадському транспорті. Валідатори, за словами Сергія Шепурева, противандальні. Операція розрахунку відбуватиметься піднесенням магнітної картки до пристрою. Про її здійснення повідомлятиме зміна кольору індикатора на валідаторі.

Е-квиток у Хмельницькому

Так виглядають валідатори для зчитування е-квитка, які встановлять у хмельницькому громадському транспорті. Фото: управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради.

Робоча група працювала також в управлінні соціального захисту населення, де також встановлять програмне забезпечення для активації або блокування карток для пільгового перевезення, а також їх обслуговування. Понад 45 тисяч таких карток вже виготовили і після встановлення валідаторів їх почнуть роздавати пільговикам.

Виготовлення карток для платних пасажирів розпочнуть після встановлення обладнання. Для кожного користувача буде створений електронний кабінет, в якому буде можливість поповнення картки. В управлінні зазначають, що поповнення картки відбуватиметься без комісій для пасажира, всі супутні витрати функціонування е-квитка бере на себе перевізник.

Також в перспективі з’явиться можливість розрахунку за проїзд банківськими картками. Та ця послуга буде лише після завершення тестового періоду роботи програмного та технічного обладнання. І відмовлятись від готівкової оплати в Хмельницькому поки що не збираються. У транспорті під час тестового періоду працюватимуть кондуктори. А згодом розрахуватись готівкою можна буде у водія, в кабіні якого буде знаходиться мобільний валідатор.

«На першому етапі встановлюватимуться валідатори на поручнях транспортних засобів. Розташовуватимуть їх по середині та в кінці транспортного засобу. А також буде мобільний валідатор у водія. На сьогодні планується, що після встановлення валідаторів протягом трьох місяців паралельно працюватимуть і кондуктори, аби навчити пасажирів користуватись валідаторами та контролювати ситуацію. Згодом кондукторів замінять контролери», - пояснює Сергій Шепурев.

Нагадаємо, впровадженням автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування та здійснення плати за транспортні послуги у Хмельницькому займається підприємство «Фінансова компанія «Герц» з Одеси.

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради провело тендер на виготовлення 45 437 магнітних карток на проїзд у громадському транспорті для пільговиків. Виготовило їх столичне підприємство «Компанія Спекл» за 872 тисячі 400 гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую