ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

ЗНО для вчителів: чому результати не оголосять публічно

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1765
Учителі проходили сертифікацію
Учителі проходили сертифікацію. Фото: ілюстративне з expres.online

Педагоги брали участь у сертифікації добровільно.

Наприкінці жовтня 35 вчителів початкових класів з Хмельниччини складали зовнішнє незалежне оцінювання. Питання тесту стосувалися фахових питань. Загалом це був третій етап пілотного проєкту з сертифікації педагогів. Участь у проєкті була добровільною, а ті, хто її пройдуть отримуватимуть 20% надбавки до зарплати.

«Під час першого етапу вчителі проводили самоаналіз – представляли себе у портфоліо, роликах. Головна мета цього етапу попобачити, як вчитель вміє аналізувати свою роботу. На другому етапі до кожного учителя приїжджали два експерти, які вивчали їх практичний досвід. В результаті кожен педагог отримав оцінку по декількох критеріях. Цей результат їм видали на руки. Третій етап – вони пройшли ЗНО і вже мають результат. Зараз ті, хто не задоволений чимось, має час подати апеляційну скаргу», - розповідає директор Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Геннадій Кузьменко.

За його словами, наприкінці листопада збереться комісія із представників Міністерства освіти, Державної служби якості освіти і Українського центру оцінювання якості освіти. Вони розглядають матеріали, набрані учительські бали на всіх етапах і прийматимуть рішення – людина пройшла сертифікацію чи ні. Якщо ж рішення позитивне, то упродовж наступних трьох років ці педпрацівники отримуватимуть 20% надбавки до зарплати. Геннадій Іванович каже, що на його думку, більшість учителів пройшли сертифікацію.

«Результатів ЗНО ми не знаємо. Це закрита інформація. Система тут як і для учасників ЗНО. Тільки вони можуть подивитись свій результат на персональній сторінці. Дехто ділився цією інформацією публічно, то тих результат знаємо. Загалом це закрита інформація, вона є персональною і не розголошується. Це навмисно зроблено, бо не має бути темою для аналізу і розмови. Ми не можемо травмувати вчителя», - додав директор.

Наступного року проєкт з сертифікації вчителів знову проведуть. Однак першим етапом буде складання тесту, де вже буде поріг — склав чи не склав. Хто не справиться зі ЗНО до наступних двох етапів допускатись не буде.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую