ye-logo.v1.2

Хмельницькі підприємці просять скасувати нічну заборону продажу алкоголю

Суспільство 5082
Наразі у Хмельницькому діє заборона продажу спиртного з 22-ї до 11-ї години
Наразі у Хмельницькому діє заборона продажу спиртного з 22-ї до 11-ї години. Фото: ілюстративне zakarpattya.net.ua

Дехто з них вважає таку заборону недолугою.

Таку думку вони висловили сьогодні, 20 листопада, в Хмельницькій міській раді. Саме там пройшло обговорення нового проєкту рішення, яке стосується заборони продажу алкоголю в конкретні години, у День знань та розливу спиртного в закладах роздрібної торгівлі. Фактично воно продовжує попередні рішення міської ради.

За словами директора приватного акціонерного товариства «Хмельницький обласний пивзавод» Олександра Лисюка, понад дев’ять років в місті діє рішення міської ради про заборону продажу пива, слабоалкогольний та алкогольних напоїв з 22-ї години до 11-ї ранку (воно не стосується закладів ресторанного типу — авт.). Такі обмеження негативно впливають на всі підприємства, які працюють у цій сфері.

«Можна дискутувати, чи потрібна заборона продажу алкоголю вночі. Проте не зрозуміло, чому працівники повинні бути обмежені у своїй роботі вранці? Я переконаний, що потрібно дозволити продаж спиртного не з одинадцятої години, а з дев’ятої, — вважає Олександр Лисюк. — Найперше потрібно боротися з незаконними «наливайками». Проте такі рішення — це боротьба з підприємствами, які мають необхідні ліцензії, сплачують податки та створюють нові робочі місця».

Дехто з присутніх підприємців вважають, що заборону продажу алкоголю в конкретний час і дати взагалі варто скасувати. Свою позицію вони аргументують, що такі заборони обмежують не лише підприємців, а й громадян.

«Мораторій не впливає на рівень споживання спиртного», — Володимир Гуменюк

«Мораторій не впливає на рівень споживання спиртного», — Володимир Гуменюк

«Часто стаються ситуації, коли вранці в магазин приїжджають люди й хочуть купити ящик вина, адже їдуть на поминки. Морально я не можу відмовити їм, а юридично змушений це зробити, — каже приватний підприємець Володимир Гуменюк. — Крім того, через це обмеження люди можуть купити одразу кілька пляшок пива, а не одну, бо далі їм його не придадуть. Тому мораторій не впливає на рівень споживання спиртного».

Втім, не всі підприємці виступили проти заборони. Наприклад, керівник обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Володимир Краєвський зазначив, що мережі, як входять у профспілку не мають заперечень щодо такого мораторію. Проте потрібно змусити дотримуватися рішення міської ради всіх учасників торгівлі. Зокрема, необхідно боротися з незаконними закладами.

Натомість громадський активіст Андрій Попик вважає, що заборону продажу алкогольних напоїв потрібно продовжити до 12:00.

«Статистика показує, що найчастіше в місті правопорушення трапляються поблизу точок продажу спиртних напоїв. Саме там вечорами збирається певний контингент, який там продовжує пиячити й доходить до неадекватного стану. Тому я повністю підтримую мораторій, — розповідає Андрій Попик. — Натомість представники торгівлі маніпулюють питанням податків і робочих місць. Їм вигідно скасувати цю заборону, адже це їх прибутки».

«Пропоную заборону продажу алкогольних напоїв продовжити до 12:00», — Андрій Попик

«Пропоную заборону продажу алкогольних напоїв продовжити до 12:00», — Андрій Попик

За словами начальника сектора моніторингу Хмельницького відділу поліції Віталія Рашова, заборона продажу алкоголю вночі та вранці позитивно впливає на стан громадського порядку в місті.

«Щодо питання моральності, то ніхто з вас (підприємців, які виступають за скасування заборони — авт.) не думає, що зароблені гроші ваші діти, батьки, родичі підуть вночі чи вранці й проп’ють у ваших магазинах», — зазначив Віталій Рашов.

Заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук пояснив, що позиція міської влади — зберегти заборону. Втім в остаточному проєкті рішення будуть враховані пропозиції щодо зміни часу. Зокрема, можуть запропонувати компромісне рішення щодо продажу спиртного вранці: дозволити це з 10:00.

«В Хмельницькому ще з 2009 року діє таке обмеження. Проте до нещодавніх законодавчих змін воно було дискусійним: чи насправді міська рада могла так чинити. Тепер ми приводимо його до законодавчих вимог і продовжуємо практику попередніх років. Проте нині хочемо врахувати думку громади та підприємців», — зазначив Володимир Гончарук.

«Позиція міської влади — зберегти заборону продажу алкоголю вночі та вранці», — Володимир Гончарук

«Позиція міської влади — зберегти заборону продажу алкоголю вночі та вранці», — Володимир Гончарук

Таким чином первинна редакція проєкту нового рішення міської ради продовжує заборону продажу пива, слабоалкогольних і алкогольних напоїв з 22:00 до 11:00. Це не стосується лише закладів ресторанного типу: кафе, барів та ресторанів. Також у цей час можна продавати безалкогольне пиво. Крім того, щороку День знань залишиться Днем тверезості. Саме тоді навіть заклади ресторанного типу не повинні продавати алкогольні напої.

Для боротьби з так званими «наливайками» міська влада також хоче заборонити продаж спиртних напоїв на розлив для споживання на місці в об’єктах роздрібної торгівлі. Виключенням є лише випадки передбачені положенням про проведення масових заходів у Хмельницькому.

Втім, остаточне рішення, чи продовжити заборону продажу алкоголю, залишається за депутатами міської ради. Вони мають проголосувати за це на одній з майбутніх сесій органу місцевого самоврядування.

Читайте також: Нові правила перевезення дітей діятимуть з 20 листопада

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую