ye-logo.v1.2

Нові правила перевезення дітей діятимуть з 20 листопада

Суспільство 4055
Із 20 листопада штрафуватимуть за перевезення дітей, зріст яких менше 145 санмитерів або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки.
Із 20 листопада штрафуватимуть за перевезення дітей, зріст яких менше 145 санмитерів або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки.. Фото: Thomas Trutschel/Photothek via Getty Images

Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» вступає в дію.

Сьогодні, 19 листопада, в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України», опублікували закон, який набуде чинності з 20 листопада. Його, зокрема, було ухвалено парламентом 29 жовтня, а 15 листопада – підписано президентом України. І він доповнює статтю 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та стосується перевезення дітей автомобільним транспортом.

У підпунктах «б-г» пункту 21.11 Правил дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше 145 санмитерів або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби. Ось тільки покаранння за порушення було відсутнє.

Отже, Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» № 224-ІХ встановлено, що за порушення правил перевезення дітей на водія накладається штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це 510 гривень. Повторне правопорушення, вчинене протягом року, карається штрафом у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 850 гривень.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую