ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

Хмельницька молодь влаштувала акцію, щоб підтримати людей з інвалідністю

Суспільство 748
Молодь намагалася підвищити соціальну усвідомленість громади
Молодь намагалася підвищити соціальну усвідомленість громади. Фото: khm.gov.ua

Таким чином активісти намагалися зменшити розрив між здоровими людьми та людьми з обмеженими фізичними можливостями.

Сьогодні, 3 грудня, хмельницька молодь влаштувала соціальну акцію, щоб підтримати людей з інвалідністю. У двох навчальних закладах міста та на Майдані Незалежності хмельничани створили тематичні живі фігури.

Як розповіли організатори ініціативи, пропозиція взяти участь в заході надійшла із литовського міста-побратима Шяуляй, де цього дня також запланована подібна акція.

«У Міжнародний день людей з інвалідністю ми долучилися до ініціативи «Я та ТИ – це МИ». Тут, на майдані Незалежності, та ще у двох школах міста ми зобразили людину на інвалідному візку, поруч з якою здорова людина, а між ними квітка, - сказав директор Молодіжного центру Владислав Гребенюк. - Наша фігура цінна тим, що до сьогоднішньої акції долучилися студенти місцевого університету, які працюють в інклюзивному середовищі. Дехто із тих, хто сьогодні прийшов, теж має інвалідність. Подібними заходами ми показуємо, що у суспільстві мають бути відносини у форматі «людина – людина», а не людина з інвалідністю».

Таким чином активісти закликали громадськість пам’ятати, що люди з інвалідністю – рівноправні громадяни суспільства, які мають право не відчувати себе відмінним від інших.

Найменше учасників зібрала акція на майдані.
Тут живу фігуру утворили студенти.
Хмельницька молодь влаштувала акцію, щоб підтримати людей з інвалідністю

Довідково: Міжнародний день людей з інвалідністю відзначається 3 грудня. Цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року. Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям людей з інвалідністю.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую