ye-logo.v1.2

Рада визнала добровольців учасниками бойових дій

Суспільство 2308
Парламент прийняв зміни до законодавство, якими визнав добровольців учасниками бойових дій
Парламент прийняв зміни до законодавство, якими визнав добровольців учасниками бойових дій. Фото: 24tv.ua

Відповідний законопроєкт підтримали 329 депутатів.

Сьогодні, четвертого грудня, Верховна Рада України прийняла проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції (№2045-1) - у другому читанні та в цілому. Його підтримали 329 депутатів, 1 – проти, 43 – утрималися та 25 не голосували.

Серед тих, хто не голосував, за даними, оприлюдненими на парламентському сайті, двоє народних депутатів від Хмельниччини. Обидва з депутатської групи «За майбутнє», мажоритарники Віктор Бондар та Олександр Герега. Решта нардепів із Хмельницької області натиснули на кнопку «за».

«З початку військової агресії Російської Федерації, починаючи з 2014 року, добровольчі підрозділи в перших рядах стали на захист незалежності та територіальної цілісності України», - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту. Також, зазначено: «Водночас отримати статус учасника бойових дій такі особи не можуть. Вони залишаються соціально незахищеними та позбавлені відповідних державних гарантій та пільг, незважаючи на те що де-факто всі вищезазначені особи є учасниками бойових дій». А отже проєкт №2045-1 передбачає надання статусу учасників бойових дій громадянам, які добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв), у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

«Метою цього законопроєкту є урегулювання правового статусу та встановлення соціальних гарантій для всіх учасників добровольчих збройних формувань в Україні на основі принципів соціальної та історичної справедливості», - написано в пояснювальній записці.

Зміни набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Після чого Кабінет Міністрів України протягом місяця привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую