ye-logo.v1.2

У Хмельницькому ікону ручної роботи можна придбати за 400 гривень

Суспільство 9019
Фото: 0

А якщо хочете купити ексклюзив – наставляйте кишеню

«Телеграф» вирішив напередодні Великодня спробувати відшукати в обласному центрі найдорожчу православну ікону. Задля цього ми відвідали декілька торгових точок, де продаються святині. Виявилося, що здивувати іконою можна. Ну, хоча б її ціною.

Іконна  лавка  на  Львівському  шосе
Фактично навпроти зупинки громадського транспорту (трошки лівіше), серед величезних торгових рядів хмельницької «тучі», знаходиться невеличкий магазинчик, що спеціалізується на продажу церковного, обрядового начиння. Звісно, тут можна придбати й найрізноматніші ікони. Ними у лавці усі стіни завішані: від найдешевших до дорогих екземплярів. Нас цікавили саме останні. За словами продавчині, якщо ікону є бажання подарувати на Великдень, то зовсім неважливо, яку саме: підійде будь-яка. Проте, на дорогих невеличких, ціна яких коливається від 800 гривень за пару, переважно, зображені  Матір Божа та Ісус. Подібна пара більшого розміру буде коштувати вже 1300 гривень. До речі, ціна залежить й від того, на чому була писана ікона. На деревині – дорожче. До того ж, усі ці ікони відчеканені та вкриті позолотою та сріблом. Найдорожча ікона у магазинчику, яку нам продемонстрували, була написана та виготовлена із  сусального золота. Вартість такої святині п’ять тисяч гривень. До речі, усе, що продається у лавці, за словами продавця, освячене. Працює магазинчик щодня, окрім понеділка, поки функціонує ринок.

Магазин  «Благовіст»
Цей «бутік» церковного начиння знаходиться на вулиці Проскурівського підпілля на першому поверсі житлового будинку. Знайти його легко: достатньо звернути з Кам’янецької та попрямувати у бік «педучилища». В неділю магазин не працює, а у суботу лише до 16.00. А так, щодня з 9.00 до 17.00. На жаль, під час нашого візиту до магазину, вибору дорогих ікон у ньому не було. Та й до свята сказав, як ми зрозуміли, і продавець, і власник магазину – завезти щось ексклюзивне він не встигне. Отож, найдорожча ікона, яка була в наявності, коштувала 400 гривень.

Студія  іконопису  «Нікош»

Тут усі роботи, як то кажуть, ексклюзивні і лише написані. Знаходиться студія з правого боку від «Вічного вогню». Святині тут пишуть на дереві і коштують вони від 800 гривень. До речі, тут можна ікону навіть замовити. Терміни виконання залежать від складності роботи.


В  Інтернеті
Для пошуків дорогої ікони ми зайшли на два посилання http://ye.ua/ogo/побут-дозвілля.html та  http://hmelnitskaya.emarket.ua. Перше – це рубрика «Оголошення» народної газети «Є». Для того, щоб тут відшукати потрібну нам позицію, довелося спуститися майже у самий кінець до рубрикатора «Хобі». Саме тут були зібрані оголошення щодо продажу ікон. Хоча, серед знайдених пропозицій були лише вишиті хрестом та бісером: їхня ціна від 400-600 гривень. Проте, декілька разів траплялися оголошення щодо продажу старовинних ікон. А ось на другому сайті, окрім робіт сучасних умільців, які вишивають святині, було два оголошення з фото старовинних ікон. Одна з них вартістю 32 тисячі гривень. Як стверджує власник, святиня виготовлена із золота ( про що свідчать проби) у 1884 році. Ще одна ікона, яку продають на сайті, коштує 30 тисяч гривень. Її назва – «Ісус Всєдєржитєль». Точна дата створення святині не відома, та власник каже, що це десь XVIII століття.

А ще ікону у подарунок можна придбати фактично у будь-якій церкві, де є іконна лавка. Та продавці таких лавок кажуть, що питання ціни при виборі святині  –  не головне. Навіть найменша освячена іконка, придбана вами у подарунок, буде оберігати свого власника та стане своєрідним посередником під час спілкування людини з Богом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую