ye-logo.v1.2

Що робити, щоб ялинка стояла довше: поради хмельницьких лісівників

Суспільство 10042
Живу новорічну красуню потрібно щодня поливати
Живу новорічну красуню потрібно щодня поливати. Фото: ілюстративне з life.pravda.com.ua

Життя хвойних дерев можна продовжити.

Одним з головних атрибутів Нового року та Різдва є ялинка. Хтось купує штучні дерева, адже вони практичні, а дехто віддає перевагу живій ялинці адже без її аромату вдома не уявляє новорічно-різдвяних свят.

Зрозуміло, що зрубані дерева довго не стоять та швидко обсипаються. Однак виявляється, що є декілька секретів, які допоможуть продовжити життя вашій новорічній красуні. Поділитися з ними погодився Віктор Самсонов, прессекретар Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Якщо ви купити живу ялинку чи сосну, не поспішайте її відразу наряджати. Потрібно, аби дерево «звикло» до температури повітря помешкання. Найкраще залишити її на балконі чи в коридорі - там, де холодніше, ніж удома і тепліше, ніж на вулиці. При цьому слід зріз стовбура обмотати чистою мокрою тканиною. Вже після такого «карантину», дерево можна заносити додому», - радить Віктор Самсонов.

Якщо хвойна красуня вже вдома, не спішіть її відразу ставити. Лісівники радять зробити новий зріз – 2-3 сантиметра і лише тоді ставити ялинку на «п’єдестал». «Ці заходи допоможуть стовбуру вбирати більше води, і сосна або ялинка зможе довше простояти», - каже фахівець.

Для установки ялинки використовують спеціальні пристрої або просте відро. Віктор Самсонов каже, що пристосування для кріплення ялинки бувають з посудиною для води, а бувають і без можливості поставити стовбур у воду. Коли воду нікуди наливати, варто обернути низ стовбура вологою ганчіркою і кожен день стежити, щоб вона не висихала.

«Дуже добре зберігається ялинка у відрі з вологим піском. Пісок потрібно вибирати чистий, найкраще накопаний в лісі. Відро наповніть піском на три чверті. Стовбур ялинки не повинен торкатися самого дна, а вся оголена частина знаходилася в піску. Підливайте щодня нову порцію води. Деяким деревам, в залежності від розміру, може знадобитися до двох літрів свіжої води. Користуйтеся відстояною, але не фільтрованої водою. При такому догляді нерідко ялинка навіть починає випускати нові зелені пагони і давати коріння», - каже Віктор Самсонов.

Ще одним досить важливим нюансом є місце, де стоятиме живе дерево. Фахівець каже, що ні в якому разі не потрібно ставити сосну або ялинку поблизу батареї. Також не варто ставити її біля телевізора, адже це може бути причиною швидкого осипання голок. Тому постарайтеся підібрати місце для новорічної красуні, з огляду на ці фактори. Раз в день хвойне дерево потрібно обприскувати теплою водою з пульверизатора. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, то цілком ймовірно, дерево може ще й зацвісти, що вважається дуже сприятливою прикметою. Нехай ваша ялинка стане гідною прикрасою новорічного свята!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую