ye-logo.v1.2

На правах реклами Чи потрібно страхувати скутер

Суспільство 11531
Автоцивілка для скутера
Автоцивілка для скутера. Фото: alamy.com

У правилах дорожнього руху прописано, що автоцивілка обов’язкова не тільки для авто, але й для усіх інших видів наземного транспорту.

Це універсальний страховий продукт. Та якою б універсальною не була автоцивілка ціна її залежить від типу транспортного засобу, об'єму двигуна та, починаючи з осені 2019 року, від місця прописки власника транспорту. Але як розібратися у типах двоколісних транспортних засобів? У правилах дорожнього руху розрізняють мопеди, мотоцикли та велосипеди. І якщо для велосипеда автоцивілка, вочевидь, не потрібна, тоді як розрізнити мопед і мотоцикл, та до якої групи відноситься скутер?

Якщо розібратися між легковим авто та електромобілем просто, то у випадку з двоколісними транспортними засобами, такими як скутери, мопеди, моторолери, мотоцикли та інші, рекомендується у першу чергу орієнтуватися на об'єм двигуна, і вибирати страхування саме залежно від цього параметра.

Особливості обов’язкового страхування скутерів

Автоцивілка – це форма державного захисту потерпілих при ДТП. У даному випадку йде мова про обов’язкове страхування правової та цивільної відповідальності учасників у результаті дорожньо-транспортної пригоди. Тобто відбувається покриття витрат винуватця аварії. Страхова компанія компенсує всі витрати: ремонт авто, лікування водія та пасажирів. Тип транспортного засобу у такій ситуації значення не має. Автоцивілка діє однаково у разі аварії за участю автомобіля та з мотоциклом, мопедом, скутером.

Оформлення автоцивілки на мотоцикл також нічим не відрізняється від процедури страхування авто. Замовити послугу можна як в агента або банку, так і онлайн – на сайті страхової компанії або на сайті-агрегаторі. До речі, саме на сайті-агрегаторі можна зручно прорахувати вартість автоцивілки залежно від об'єму двигуна.

До того ж власники двоколісних транспортних засобів нарівні з автовласниками мають право надавати е-поліс у смартфоні.

Таким чином, страхування мотоцикла або мопеда нічим не відрізняється від страхування автівки.

Вартість автоцивілки для скутера

Вартість автоцивілки для мотоцикла

Ціна у випадку страхування мотоцикла залежить від тих самих параметрів, що і страхування автівки: прописка власника транспортного засобу та обсяг двигуна. У результаті поєднання цих факторів сума може коливатися від 250 грн до 1300 грн на рік, якщо не брати у розрахунок наповнення поліса: франшизу, додаткове покриття, підтримку в дорозі та інше.

Найбільше за страховку платять байкери, які живуть у великих містах та їздять на мотоциклах з двигуном, об’ємом понад 300 кубічних сантиметрів. Найвигідніше можуть придбати автоцивілку власники мотоциклів з двигуном до 300 кубічних сантиметрів, які за пропискою зареєстровані в передмісті.

Коментарі:

24.12.2019 13:10

Любое транспортное средство стоящее на учете в МРЭО должно быть застраховано. Чтобы не бегать от компании к компании лучше всего пользоваться Агрегатором электронных полисов ОСАГО. Им можно воспользоваться даже на мобильном телефоне. Эти полиса создаются непосредственно в базе МТСБУ. Я все новости страхования черпаю с iExpert.Club

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую