ye-logo.v1.2

Куди потрапляють новорічні дерева хмельничан, які «відслужили своє»

Суспільство 1918

Щепа від ялинок та сосен йде на обігрів приміщення лазні та притулку для тварин.

Новорічні свята ще не минули, а хмельничани вже починають позбуватися ялинок та сосен, які прикрашали їхні домівки впродовж свят. Зазвичай, містяни викидають дерева на смітник, хоча комунальники щороку наголошують, що ялинки та сосни потрібно складувати або на спеціально обладнаних місцях поблизу смітників (там, де вони є), або ж просто поряд із контейнерами.

«Коли ялинки потрапляють у сміттєвий контейнер, ми не можемо їх переробити. А якщо вони стоять збоку, наші комунальні бригади, а їх є чотири, забирають дерева та відвозять на полігон твердих побутових відходів. Там знаходиться дробильна машина, завдяки якій усі новорічні деревцята переробляють на щепу, яку надалі використовують у різних цілях», - розповів директор комунального підприємства «Спецкомунтранс» Олександр Зімін.

Дробильна машина, яка стоїть на полігоні, здатна сікти стовбури діаметром до 16 сантиметрів.
Щодня на полігоні ТПВ подрібнюються на щепи сотні дерев.
Дробильна машина працює на хмельницькому полігоні близько десяти років.

Комунальник каже, що завдяки цій технології вдається не лише переробляти тисячі дерев, які могли лежати на сміттєзвалищі, а ще й заощадити.

«Подріблену деревину ми використовуємо для опалювання лазні №1, що на вулиці Івана Франка та веземо до притулку тимчасового утримання тварин, що у мікрорайоні Дубове. Це дозволяє заощадити кошти, які б йшли на обігрів приміщень. Окрім цього, будь-хто з жителів міста може приїхати і взяти щепу для власних потреб», - каже Олександр Леонтійович.

Майстер полігону Едуард Дашевський каже, що у них почався «сезон» переробки.

Едуард Дашевський, який працює на полігоні майстром вже близько десяти років каже, що щодня на полігон приїжджає п’ять-шість машин, завантажених ялинками.

«У нас зараз починається «сезон» переробки. Щодня ми подрібнюємо сотні дерев і отримуємо близько 20 кубів деревини. Цей період триватиме до середини лютого, однак буває, що до нас привозять ялинки ще у квітні-травні», - каже Едуард Дашевський.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую