ye-logo.v1.2
29 Січня, 2020

Гуфі проти чиновників: у Хмельницькому з’явився собака, який займатиметься сміттям

Алла СОБКО Суспільство 2265 1
Обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами стане собака Гуфі
Обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами стане собака Гуфі. Фото: Ксенія Косюк

Точніше, стане обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами.

«Він жив на сміттєзвалищі і був звичайним безпритульним, бродячим собакою. Але в один щасливий момент, на нього звернули увагу і тепер він живе у люблячій сім’ї, доглянутий і щасливий». Так міг би починатися якийсь голлівудський фільм із хеппіендом. Але ні! Це реальна історія собаки Гуфі, який від сьогоднішнього дня у Хмельницькому стане обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами. Це реальний собака, який живе в родині керівника офісу проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» Миколи Ваврищука.

«Собаку наша сім’я справді взяла зі сміттєзвалища. Ми там часто проїжджали повз сміттєзвалище і звернули увагу на його неординарну зовнішність. Якийсь час просто їздили годували його, а потім і взагалі забрали додому. Ми не боялися брати зі смітника собаку, більше того, наша сім’я дуже любить чотирилапих друзів! Тим більше, ми всі необхідні процедури зробили у ветеринара: обстеження, щеплення», – каже пан Микола.

Коли собаку взяли зі сміттєзвалища, йому, за словами ветеринарів, було близько року. Спочатку його довго відчухували, бо він був запущений, в не дуже хорошому стані, назвали Гуфі. І ось уже п’ять років він живе у родині Ваврищуків.

Зробити його обличчям кампанії свідомого поводження з твердими побутовими відходами придумали в офісі проєкту випадково, після того, як пан Микола розповів напівжартома історію свого собаки.

«Ідея спільна, народилася у нашому офісі, коли ми напрацьовували варіанти, як привернути увагу людей, до теми поводження із твердими побутовими відходами. Адже сміття люди не люблять, а ось тварин дуже люблять. До того ж, зазвичай інформація від чиновників, якою б вона корисною, чи позивною не була, не дуже цікава для людей. А тема сміття зараз пріоритетна у Хмельницькому, тому ми шукаємо максимально цікаві методи донесення інформації. Собака Гуфі буде своєрідним комунікаційним каналом, щоб зацікавити більше людей темою сміття», – пояснює Микола Ваврищук.

Гуфі теж приходить на офіс, як повноцінний працівник. Щоправда без зарплатні

Зараз, процес сортування сміття запускають у школах і саме Гуфі буде вчити дітей сортувати його. В офісі «Розумне довкілля. Хмельницький» сподіваються, що Гуфі найкраще буде навчати, пояснювати і повідомляти про усю інформацію на тему сміття і що взагалі робиться із твердими побутовими відходами в місті.

«Ми плануємо залучати Гуфі до публічної роботи, навіть місце в офісі для нього облаштували. Будемо оголошувати конкурси, до прикладу, на найкращі відеороботи про сортування сміття і Гуфі особисто буде їздити на нагородження. Собака буде реально залучатися до роботи, не на постійній основі, бо проситиме зарплатню, але частково будемо його використовувати», – жартує пан Микола і додає, що планують зробити Гуфі найбільшим і найактивнішим ековолонтером Хмельницького.

«Сподіваємося, що на поради і на інформацію від Гуфі люди реагуватимуть краще, аніж на інформацію від чиновників. А в перспективі ми ще й плануємо розробити серію сувенірної продукції із зображенням Гуфі», – каже Микола Ваврищук.

Читайте також: Для Хмельницького розроблять план дій у напрямку поліпшення екологічної ситуації  


Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

Віталій Українець 14.01.2020 22:24

а циганву куда забрати-яка вже налічує понад 30 істот. по рішенню сесії Іванківців принято рішення не пускати іх в рейсову маршрутку бо дорослі хворі на сухоти! чи вони позаштатні працівники КП Спецкомунтрансу?

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую