ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

Підліток через суд стягнув з батьків аліменти та позбавив їх батьківських прав

Суспільство 1171
Свій позов хлопець пояснив тим, що від народження проживає із бабусею та дідусем, рідні батьки про нього ніколи не піклувалися, ним не цікавилися і не допомагали
Свій позов хлопець пояснив тим, що від народження проживає із бабусею та дідусем, рідні батьки про нього ніколи не піклувалися, ним не цікавилися і не допомагали. Фото: інстаграм news.az

Хлопець вважає, що це відповідатиме його інтересам як дитини.

Полонський районний суд задовольнив позов 15-річного жителя Полонського району: позбавив його батька й матір батьківських прав щодо нього і стягнув з них аліменти на утримання.

Як зазначають в пресслужбі апеляційного суду області, з кожного з батьків на утримання сина буде стягуватися по 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення ним повноліття.

«Свій позов юнак пояснив тим, що від народження проживає із бабусею та дідусем, рідні батьки про нього ніколи не піклувалися, ним не цікавилися і не допомагали. Ба більше: ведуть аморальний спосіб життя, зловживають алкоголем та своєю поведінкою дискредитують його. Посилаючись на ці обставини позивач вважає, що таке позбавлення прав буде відповідати його інтересам, як дитини», - зазначають у суді.

У судовому засіданні просила позбавити батьківських прав свого сина та невістку і бабуся, з якою мешкає онук. Жінка підтвердила, що ті пиячать, від догляду за хлопчиком і від його виховання самоусунулися, онук соромиться своїх батьків.

Відповідачі не заперечували проти позбавлення їх батьківських прав. Тож Полонський районний суд задовольнив клопотання юнака.

Довідково: Відповідно до пунктів 2,3 статті 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані піклуватися про стан здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, а також забезпечити здобуття дитиною повної середньої освіти.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Сімейного кодексу України, батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання своїх обов'язків щодо виховання дитини.

Стаття 165 Сімейного кодексу України встановлює право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав дитини, яка досягла чотирнадцяти років.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую