ye-logo.v1.2

Сезон гриль: журналісти продегустували третій стратегічний продукт сучасних пікніків – сардельки

Суспільство 3591
Фото: Євгенія Дорофєєва

Зазвичай, саме із підсмажених на вогнищі сардельок нині розпочинаються більшість виїздів на природу. По-перше, це швидко, а по-друге, смакуючи ковбасним виробом, можна «скоротити час», поки готується основна страва українського пікніка … шашлик.

Ось і ми, маючи обмаль часу, вирішили у споживчому експерименті продегустувати за допомогою працівників нашої редакції декілька видів сардельок. Для цього купили ковбасні вироби від шістьох різних виробників: «Ятрань», «Кременчуцьких ковбас», «Глобіна», «Тульчин», «Колос» та «Проскурів-Агро». Готували сардельки за усіма правилами «майовки». Тому, смажили невеличкі ковбаски на справжньому вогні у центральному парку обласного центру. Звісно, порушувати екологічні норми не стали, а звернулися за допомогою до «літнього» кафе, яке ось вже декілька років працює біля квиткових кас, поруч з атракціонами «Орбіта», «Ромашка» та «Берізка». Саме там нам ковбасний виріб й підсмажили та дозволили поглинати за столом під величезним наметом.

До речі, хочу зауважити, що жоден учасник нашої дегустації навіть не здогадувався, які саме сардельки він пробує. Ми завчасно приховали усі можливі етикетки та пронумерували тарілки на які, власне, і виклали шістьох претендентів на перемогу.

Ціна на якість сардельок не впливає

Принаймні, на їхні смакові якості. В цьому переконалися наші пробанти. Ми свідомо обирали найдорожчі сардельки. Забігаючи наперед скажу, що абсолютним аутсайдером нашої дегустації стали сардельки від «Тульчин». Хоча, при ціні у 33,41 - це й не дивно. Особливо, якщо порівнювати сьогоднішні ціни на м'ясо. Більшість пробантів охрестили їх «соєвими». Більше того, пролежавши під відкритим небом всього декілька хвилин, вони набули дивного жовтуватого кольору.

Наступними сардельками, котрі були у нашому кошику найдешевшими, стали ковбаски від «Колос». Проте, їхня ціна 39,75 гривні за кілограм, не стала визначальною. На смак їх оцінили як «якісний екземпляр». Отож, за смаком ці ковбасні вироби увійшли до трійки лідерів і посіли друге місце.

Відстали від своїх попередників на один голос, залишившись на третьому місці, найдорожчі за ціною сардельки від «Ятрань» (50,48 гривні). Між іншим, ці сардельки мали найпривабливіший вигляд. Поки лежали на прилавку магазину. Проте, це зовсім не допомогло їм у дегустації.

Четверте місце у нашому суто споживчому експерименті зайняли сардельки від «Глобіна». Хоча, вони малу одну із найвищих цін за кілограм, – 47,43 гривні. Пробанти оцінили їх як занадто «перевантажені» спеціями, що перебивало смак сардельок, знайомий більшості з дитинства.

Передостаннє, п’яте місце, у нашому рейтингу зайняли сардельки від «Кременчуцьких ковбас». Їхня вартість - 41,47 гривні за кілограм. Пробантам вони здалися занадто солоними. До речі, під час смаження вони були єдиними, які полопали, зовсім втративши свій «товарний» вигляд.

Переможцем нашого рейтингу стали сардельки від «Проскурів-Агро». Зауважень щодо смакових якостей вони не отримали жодних. Лише один пробант оцінив їх, як занадто солоні. Між іншим, перед тим, як насадити ці сардельки на шампур, більшість оцінила їх зовнішній вигляд, як непримітний. Ціна сардельок переможців - 42,29 гривні.

Як купувати сосиски і сардельки?

Обираючи сардельки в магазині, ми підсвідомо зупиняємо погляд на рожевих, пухких та ніжних. Проте, рожевий колір свідчить про те, що фарш має надлишок нітриту натрію - шкідливої добавки, що провокує, якщо вживати його його у великій кількості, розвиток онкологічних захворювань. Між іншим, і в дорогих, і в дешевих сардельках та сосисках він обов'язково присутній - справа лише в кількості.
Як відрізнити неякісну сосиску чи сардельку? Жирові плями на поверхні сосисок з'являються в результаті недотримання рецептури або порушення температурних режимів при виготовленні.
Неприродний червоний колір на розрізі виникає через надмірне застосування харчових барвників (ферментний рис).
Пухка консистенція м'ясної маси або порожнечі, помітні на розрізі, свідчить про те, що у фарш додали занадто багато води.
Сторонні запах і смак у сардельки з'являються при надлишку кухонної солі, спецій або через використання несвіжої сировини.
Зморшкувата оболонка буває або через недостатню щільність набивання, або від неправильного зберігання: сардельки занадто довго валялися на прилавку та зсохлися!
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую