ye-logo.v1.2

Гроші на алкоголь: навіщо «Хмельницькгаз» купує спиртне

Суспільство 6159
Представники «Хмельницькгазу» не вказали, які саме алкогольні напої вони вирішили придбати для продажу
Представники «Хмельницькгазу» не вказали, які саме алкогольні напої вони вирішили придбати для продажу. Фото: колаж автора

Кореспонденти сайту «Є» дізналися, чому компанія уклала договір на придбання спиртних напоїв.

Наприкінці минулого місяця АТ «Хмельницькгаз» уклало договір з ТОВ «Гермес» на придбання алкогольних напоїв. Сума угоди склала 50 тисяч гривень. Така інформація була опублікована на порталі публічних закупівель «Prozorro» 28 січня цього року.

За інформацією «Prozorro», ТОВ «Гермес» має постачати алкогольні напої «Хмельницькгазу» з 28 січня до 31 грудня цього року. Загальна вартість — 50 тисяч гривень. На цьому інформація електронної закупівлі закінчується.

Щоб дізнатися подробиці цієї угоди, кореспонденти сайту «Є» надіслали інформаційний запит АТ «Хмельницькгаз». Зокрема, запитали наскільки часто компанія купує алкогольні напої та для яких цілей, їх назву, загальну кількість, вартість за одиницю товару. Крім того, якщо спиртне призначене для подальшої реалізації, то де саме воно буде продатися? Однак представники «Хмельницькгазу» відповіли лише на частину поставлених питань.

Згідно з відповіддю АТ «Хмельницькгаз» на інформаційний запит, договір на придбання алкогольних напоїв укладений на один рік і залежить від кількості замовлень (тобто наразі важко сказати, скільки саме вони впродовж року придбають алкоголюавт.). Спиртне призначене для потреб і подальшого продажу відвідувачам кафе, яке належить АТ «Хмельницькгаз» (воно розташоване на проспекті Миру, 42/1авт.).

Цей заклад харчування компанія має згідно з рішенням Хмельницької міської ради від 1999 року. Офіційно кафе призначене для надання та приготування гарячих обідів і сніданків працівникам компанії, які дістаються до виробничої бази «Хмельницькгазу» з мікрорайонів Хмельницького та інших районів області.

«У післяобідню пору кафе АТ «Хмельницькгаз», беручи до уваги ринкові умови та дотримання принципу беззбитковості, а також першочергову необхідність забезпечувати щоденним гарячим харчуванням колектив газовиків (слюсарів, монтажників, водіїв, електрозварювальників, обхідників та інших), — також приймає замовлення (кафеавт.) на обслуговування урочистих та інших подій і від мешканців міста», — цитата з відповіді «Хмельницькгазу».

Копія відповіді АТ «Хмельницькгаз» на інформаційний запит

Копія відповіді АТ «Хмельницькгаз» на інформаційний запит

Також представники АТ «Хмельницькгаз» зазначили, що їхнє кафе має усі необхідні ліцензії для провадження своєї діяльності. Зокрема, право на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Наявність такої ліцензії підтверджує інформація ресурсу «YouControl».

Проте працівники АТ «Хмельницькгаз» не відповіли на низку інших питань. Наприклад, вони не вказали, які саме алкогольні напої вони вирішили придбати та їх вартість за одиницю товару. Також вони не вказали, чи у попередні роки компанія купувала спиртне для його продажу у цьому закладі харчування.

«Відтак, інформація про вартість алкогольних напоїв не відноситься до публічної інформації АТ «Хмельницькгаз». Така вартість встановлюється згідно з його ціновою політикою», — мотивували свою позицію у «Хмельницькгазі».

Проте така відповідь є дещо дивною, адже на порталі «Prozorro», який є публічним ресурсом електронних закупівель, вказано загальну вартість угоди, тобто 50 тисяч гривень.

Крім того, згідно з 10 статтею Закону України «Про публічні закупівлі», замовники мають публікувати укладений договір, чого не зробили представники АТ «Хмельницькгаз». У такому договорі вказується не лише загальна вартість, а й ціна за одиницю товару та його найменування. Втім, варто зазначити, що не всі замовники це роблять.

За інформацією «Prozorro», АТ «Хмельницькгаз» не вперше співпрацює з ТОВ «Гермес». Торік 24 січня компанія уклала аналогічний договір на придбання алкогольних напоїв. Тоді сума закупівлі склала 75 тисяч гривень.

За інформацією ресурсу «YouControl», ТОВ «Гермес» зареєстроване у Києві на вулиці Мечникова. Проте більшість його власників зареєстровані у Хмельницькому, а один з них — у Кам’янці-Подільському. Список кінцевих бенефіціарних власників цієї компанії такий: Самохін Віталій Анатолійович, Бунін Вадим Євгенович, Кравчук Юрій Володимирович, Слободчиков Олександр Васильович, Терещук Костянтин Броніславович та Шкварський Олександр Антонович.

Як зазначається на ресурсі «Clarity-project.info», раніше з ТОВ «Гермес» договори, але вже на придбання соків, укладали кілька хмельницьких шкіл і Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую