ye-logo.v1.2
21 Вересня, 2020

Шість правил, які варто нагадати дітям, залишаючи їх самих удома на період карантину

Суспільство 2362
Що варто нагадати дітям, залишаючи їх вдома самими
Що варто нагадати дітям, залишаючи їх вдома самими. Фото: womo.ua

У зв’язку з оголошенням у школах карантину діти залишаються вдома. Дуже часто наодинці.

Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомляє, що «Сам у квартирі» – це, звісно, мрія багатьох школярів, але дорослим не варто забувати про безпеку. Якщо ваша дитина/діти залишаються вдома самі, вони повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин:

1. Нікому не можна відчиняти дверей, навіть якщо це прийшла сусідка чи подруга мами. Вхідні двері повинні відчиняти лише дорослі. Поясніть дитині, що у всіх близьких є ключі від квартири.

2. Не можна по телефону незнайомим людям розповідати, що вона (дитина) зараз сама вдома, а мама прийде тільки через годину. І взагалі не дозволяйте дитині вступати в тривалі бесіди зі сторонніми. Скажіть дитині, щоб незнайомим людям вона відповідала приблизно так: “Мама зараз дуже зайнята і не може поговорити з вами. Зателефонуйте через годину”. У цьому випадку ви, по-перше, не змушуєте дитину брехати, адже мама справді зайнята. А по-друге, стороннім невтямки, що дитина вдома сама.

3. Не можна нічого кидати з балкона та вікна. До вікон взагалі краще не підходити і не визирати на вулицю. На вікна краще поставити спеціальні блокуючі засувки, що їх дитина не зможе самостійно відкрити.

4. Не можна гратися з електропобутовими приладами та газовою плитою.

5. Біля телефону повинен бути список потрібних номерів (ваш мобільний, татів, тітки, бабусі, і т.д.), щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, куди їй телефонувати. І обов’язково поясніть дитині, в яких випадках треба терміново дзвонити та кликати на допомогу.

6. Розплануйте разом із дитиною її день. Зазначте час, коли вона має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому. Так ви зможете навчити дитину планувати свій час і любити порядок. 

Читайте також: Відеоуроки і спільні чати – як навчатимуться учні під час карантину

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую