ye-logo.v1.2

Хмельницький аеропорт працює над створенням школи пілотів

Суспільство 3694
За попередніми підрахунками, для створення школи пілотів може знадобитися півтора-два місяці
За попередніми підрахунками, для створення школи пілотів може знадобитися півтора-два місяці. Фото: з архіву редакції

Для цього летовище вже ліцензувало злітно-посадковий майданчик.

Нещодавно комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» отримало посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден. Як пояснив кореспондентам сайту «Є» директор місцевого аеропорту Валерій Сорока, цей документ дозволив почати роботу над створенням школи пілотів.

За словами директора КП «Аеропорт Хмельницький» Валерія Сороки, відкрити школу пілотів на території летовища планувалося ще восени 2019-го. Проте процес ліцензування злітно-посадкового майданчика затягнувся. Ще у січні-лютому цього року його інспектували представники комісії Державної авіаційної служби України. Після виправлених недоліків КП «Аеропорт Хмельницький» отримав посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден.

«Такі документи видаються на рік або на три роки, — розповідає Валерій Сорока. — Нам поки дали посвідчення на рік. Після цього знов злітно-посадковий майданчик проінспектують і, сподіваюсь, нададуть трирічний дозвіл. Навіть аеропортам міжнародного класу видаються сертифікати на три роки, адже постійно змінюється вимоги до безпеки».

Посвідчення для КП «Аеропорт Хмельницький» поки видали на один рік. Фото: km-oblrada.gov.ua

Посвідчення для КП «Аеропорт Хмельницький» поки видали на один рік. Фото: km-oblrada.gov.ua

За його словами, наступний крок — створення школи пілотів. Орієнтовно це може зайняти півтора-два місяці: потрібно отримати необхідні документи, створити класи та навчальні програми. Наразі в аеропорт вже підведено Інтернет. 

«Наступного тижня до нас має приїхати комерційний директор компанії «Jagellon», з яким власне й обговорюватимемо створення школи пілотів на території хмельницького аеропорту», — зазначив Валерій Сорока.

Також він додав, що нині ТОВ «Інститут Укрдорпроект» працює над виготовленням проєктно-кошторисної документації для реконструкції аеродромного комплексу з продовженням штучної злітно-посадкової смуги на 500 метрів. Його працівники вже провели геодезію та георозвідку. Саме готова проєктно-кошторисна документація дозволить КП «Аеропорт Хмельницький» претендувати на залучення державного фінансування для реконструкції аеродромного комплексу та злітно-посадкової смуги.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую