ye-logo.v1.2

Коронавірус у світі: як хмельничанка переживає карантин у Катарі (ФОТО)

Суспільство 3962
У Катарі заборонені будь-які масові заходи
У Катарі заборонені будь-які масові заходи. Фото: надане Альоною Дехалві

З 21 березня в країні ввели надзвичайний стан.

31-річна хмельничанка Альона Дехалві декілька років мешкає у столиці Катару Досі. Щороку, влітку, дівчина приїжджає до Хмельницького погостювати у рідних, адже температура повітря в іноземній країні з травня по жовтень підіймається до 40 градусів. Цього року, поїздка на сто відсотків скасована...

Дівчина розповіла сайту «Є» про те, як переживає карантин у далекій країні.

- Розкажи, коли з’явилася інформація про коронавірус у Катарі.

- Перші новини про коронавірус я дізнаюся з інтернету. Тоді хвороба була лише проблемою Китаю. Однак, коли до Катару почали повертатися люди, які мали контакт з захворілими, я зрозуміла, що це проблема усього світу. Перші випадки хвороби у нас були зафіксовані ще 27 лютого. Тоді з Ірану літаком прилетіло близько 40 осіб. Усі вони впродовж тижня захворіли. Далі хворобу виявили у трьох осіб, які привозили продукти на великий продуктовий ринок. Разом з ними, 800 осіб опинилися під підозрою. Спочатку цифри захворілих були невеликими – то 15 осіб, то 27… Люди не панікували. А коли кількість хворих перевищила декілька сотень, люди зрозуміли, що зіткнулися з реальною небезпекою. Станом на 24 березня, у нас зареєстровано понад 500 осіб хворих на коронавірус, понад 11 тисяч людей було протестовано, 37 одужали.

Вулиці столиці Катару Дохи пусті.
На центральних площах міста людей немає.
Усі дитячі розважальні центри зачинені.
Пляжі пустують...

- Чи введений у Катарі карантин?

- Так, вже більше тижня. До 21 березня, карантин не був дуже суровим. Закрилися лише навчальні заклади та припинили проводити культурно-масові заходи. Кафе та ресторани працювали, а пляжі Дохи були переповнені людьми. Однак, 21 березня, у Катарі введений надзвичайний стан. Людям заборонили взагалі виходити на вулиці. Можна лише за нагальної потреби, сходити до магазину чи аптеки. Скрізь стоїть поліція і відправляє перехожих по домівках. Громадський транспорт не працює, навіть таксі. Аеропорт приймає лише літаки з катарцями, які застряли в інших країнах.

На вулицях Дохи скрізь стоять поліцейські.

- Чи є ажіотаж на маски, антисептики та харчові продукти?

- Маски та антисептики привозять до аптек, але їх швидко розкуповують. До речі, що приємно, то керівництво держави заборонило підвищувати ціни на усі засоби захисту. Жодна аптека не має права заробити на масці хоча б реал. Щодо цін, то вартість одноразової медичної маски коштує 3 реали (майже 23 гривні). Є звичайно багаторазові респіратори. Їх вартість 170 реалів (1277 гривень) за одиницю. Вони дорогі, але найкраще захищають від вірусів. Для порівняння, середня заробітна плата в Катарі становить 10 тисяч реалів (понад 76 тисяч гривень).

Читайте також: Хмельничанин розповів, як Німеччина переживає коронавірус

Щодо харчових продуктів, то вони є. У дефіциті молоко, цибуля та морква. Працюють лише великі супермаркети. Усі невеличні продуктові магазини зачинені. Пускають до супермаркетів не більше десяти осіб.

Майже усі невеликі магазини зачинені.

- Чи повідомляють вас, коли може закінчитися карантин?

- Усі жителі Катару отримують повідомлення від Міністерства охорони здоров’я, у яких подається інформація про кількість захворілих та кількість підозр. Сьогодні прочитала, що, ймовірно, надзвичайний стан в країні буде введений до кінця квітня.

- Чим ти займаєшся під час карантину вдома?

- Я дружина і мама. Тому мені завжди є чим зайнятися. Коли я маю вільний час, дивлюся старі фільми, які повертають мене в дитинство. Також я дистанційно навчаюся та багато читаю. А на днях я почала вишивати. За час карантину ще в'язати навчуся.

Читайте також: Як пережити карантин – поради психолога

Український волейболіст про ситуацію в Італії: «Люди об’єднались і дотримуються всіх правил»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую