ye-logo.v1.2

Сесія міськради у «закритому» режимі: чому не пустили журналістів і за що голосували

Суспільство 2892
На зачинених дверях міської ради висить повідомлення про карантин
На зачинених дверях міської ради висить повідомлення про карантин. Фото: автора

Всередину пропускали лише депутатів міської ради.

Сьогодні, 25 березня, сесія Хмельницької міської ради вперше пройшла у «закритому» режимі — без присутності громадськості та навіть журналістів. Депутати голосували за три питання: за зміни до бюджету та два звернення до президента. Чому на позачергову сесію не пустили пресу та які рішення приймали, кореспондентам сайту «Є» прокоментував Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Цього разу кореспонденти сайту «Є» як і решта журналістів не змогли відвідати засідання сесії. Двері міської ради були зачинені, а охорона пропускала всередину лише депутатів та працівників цього органу міського самоврядування. Охоронці пояснювали, що пресі не дозволено заходити через загрозу коронавірусу. Вони посилалися на розпорядження міського голови.

За словами Олександра Симчишина, сьогодні в Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації, що передбачає низку обмежень. Тому було прийнято рішення залучити на засідання сесії міської ради лише депутатів і двох доповідачів. Загалом був присутній 31 місцевий обранець.

«Більше того, навіть прозвучала пропозиція на період карантину проводити сесії в онлайн режимі. Проте для цього потрібно змінити регламент і визначити, чи ми технічно це зможемо зробити, — розповідає міський голова. — Я хочу вірити, що все це швидко мине й всі журналісти та громадські активісти зможуть надалі вільно приходити на сесії Хмельницької міської ради».

На питання, чи рішення обмежити присутність представників ЗМІ на сесії міськради Олександр Сергійович не вважає порушенням права журналістів на вільний доступ до інформації, він відповів, що власне запровадження карантину та надзвичайної ситуації передбачає обмеження низки прав. Проте він додав, що всі охочі могли подивитися пряму трансляцію, яку забезпечили представники органу місцевого самоврядування.

Які рішення прийняли депутати на позачерговій сесії

За словами Олександра Симчишина, на розгляд міських обранців було винесено три проєкти рішення, серед яких два звернення до центральної влади країни. Крім них, депутати голосували за внесення змін до бюджету на цей рік. Вони стосувалися медичної сфери в контексті небезпеки коронавірусу.

«Ми виділили понад 19 мільйонів 800 тисяч гривень на придбання медичного обладнання: десяти апаратів штучної вентиляції легень, двадцяти моніторів, пульсоксиметрів, захисного одягу, а також на впорядкування роботи кисневої станції у Хмельницькій міській лікарні. Крім того, у резервному фонді ми маємо три мільйони гривень, які плануємо витрачати на протидію поширенню коронавірусу», — зазначив міський голова.

Також він розповів, що через запровадження карантинних заходів депутати звернулися до центральної влади з вимогою відтермінувати сплату кредитів для громадян, частини комунальних послуг, податку на додану вартість для комунальних підприємств та вирішити низку питань соціального захисту.

«Ще одне звернення пов’язане з Мінськими домовленостями щодо можливого залучення представників окупованих територій до переговорів і створення консультативних груп. Ми спільно з депутатами переконані, що це неприпустимо, адже суб’єктом у війні є Російська Федерація. Тому перемовини можуть вестися лише з країною-агресором», — наголосив Олександр Симчишин.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую