ye-logo.v1.2

В Україні продовжили карантин та запровадили режим надзвичайної ситуації: що це означає

Суспільство 5659
Режим надзвичайної ситуації відрізняється від надзвичайного стану тим, що він не обмежує права і свободи людей
Режим надзвичайної ситуації відрізняється від надзвичайного стану тим, що він не обмежує права і свободи людей

Всі карантинні обмеження подовжені на 30 днів.

Сьогодні, 25 березня, Кабінет міністрів ухвалив рішення ввести режим надзвичайної ситуації по всій країні. Про це повідомляє Громадське.

«Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію в державі Україна на всій території на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року», - цитує Громадське прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Зазначають, що, відповідно, всі карантинні обмеження також подовжені на 30 днів  до 24 квітня.

Водночас глава уряду уточнив, що якщо країна зможе побороти коронавірус раніше, то уряд «окремо ухвалюватиме рішення на засіданні Кабінету міністрів».

До цього режиму надзвичайної ситуації був введений у тих областях, де зафіксували випадки інфікування коронавірусом: Київській, Житомирській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Донецькій, Тернопільській і Черкаській, Запорізькій областях та Києві.

Також Кабмін постановив належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів. Крім того, уряд дозволив залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Національної поліції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби.

Нагадаємо, 12 березня по всій Україні запровадили карантин до 3 квітня, виконуючи рішення Кабінету міністрів щодо протидії поширенню нового коронавірусу .

Різниця між надзвичайною ситуацією і надзвичайним станом

За інформацією видання Ліга закон, згідно з діючим законодавством, під надзвичайною ситуацією слід розуміти ситуацію на окремій території, за якої порушуються нормальні умови життя населення. Тобто, це може бути не лише епідемія вірусу, як сьогодні, а й стихійні лиха, пожежі, катастрофи та інші події, які можуть загрожувати життю та здоров'ю населення.

Надзвичайна ситуація може бути державною, регіональною, місцевою, об'єктовою. Але, не варто співвідносити надзвичайну ситуацію із надзвичайним станом, зазначає видання. Оскільки, відповідно до Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану», надзвичайний стан є особливим правовим режимом, що обмежує певні конституційні права людей та надає додаткові повноваження органам державної влади. Надзвичайний стан оголошується у разі наявності реальної загрози безпеці громадян або конституційному ладові, усунення якої іншими способами є неможливим.

Режим надзвичайної ситуації відрізняється від надзвичайного стану тим, що він не обмежує права і свободи людей. Але встановлює певні обов'язки для громадян, зокрема:

- дотримування правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях та режимів захисту від епідемії, радіації тощо.

- встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан;

- обмеження руху транспорту та їх огляд;

- посилення охорони громадського порядку та об'єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства;

- заборона проведення масових заходів, крім заходів, заборона на проведення яких встановлюється судом;

- заборона страйків. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую