ye-logo.v1.2

У Хмельницькому планують масово проводити експрес-тести

Суспільство 13671
Проводити експрес-тести планують широкому колу осіб
Проводити експрес-тести планують широкому колу осіб. Фото: forbes.com

Кого тестуватимуть і як розповів міський голова Хмельницького.

Під час онлайн брифінгу сьогодні, 8 квітня міський голова Хмельницького Олександр Симчишин повідомив, що протягом одного-двох днів планують забезпечити експрес-тестами медичні заклади міста.

Він повідомив також, що станом на вечір 7 квітня було проведено 129 тестів для мешканців міста Хмельницького, із них 52 – медики міських медичних закладів. Також 71 людині робили ПЛР-тести.

«Ми розуміємо що це мала кількість тестів. Знайшли постачальника і плануємо закупити 300 ПЛР-тестів, щоб тестувати ту частину людей, які є максимально контактні і в кого експрес-тести покажуть позитивний результат», – повідомив Олександр Симчишин.

Також місто має 1199 експрес-тестів у Хмельницькій інфекційній лікарні, 1120 які купили представинки бізнесу і вони сьогодні, за словами міського голови, будуть розприділені у медичні заклади міста. 

«Ми плануємо тестувати медиків мобільних бригад та тих, хто працює на вході у кожну амбулаторію. Також тестуватимемо медиків, які працюють із хворими на пневмонію та медиків Хмельницької міської та дитячої лікарень. Плануємо провести експрес-тести усім кондукторам тролейбусів, які працюють, адже вони можуть бути контактними особами. Експрес-тести проводитимуть також усіх, хто хворіє на ГРВІ та пневмонію п’ятий день», – пояснив Олександр Симчишин.

Частину тестів використають і для тестування священиків. Міський голова каже, зверталися священнослужителі на рівні області, але міська рада готова тестувати тих, хто працює в місті.

«Також, до нас звернулися священики і ми плануємо тестувати тих, хто проводить богослужіння і є контактними особами. Зараз Духовна рада рахує, яка це кількість священнослужителів і ми їх протестуємо. Прогнозовано це буде близько сотні осіб. Окрім цього плануємо зробити експрес-тести усім працівникам, які розвозять продуктові набори жителям міста», – зазначив міський голова.

До теми: Плюс дві підозри в області – медик і дитина

Механізм тестування поки узгоджують. Це може бути або за допомогою мобільних бригад на робочому місці, або через амбулаторії. Загалом планують використати половину із запасів тестів, яких має місто, окрім тих, що є в інфекційній лікарні.

«Ми розуміємо, що вони не є зовсім достовірними і покажуть результати тільки коли людина хвора і її організм виділяє антитіла. Але хочемо максимально тестувати, щоб визначати хворих і ізолювати їх, як носіїв вірусу. У кого експрес-тест буде позитивний, тим будуть робити ПЛР-тести обов`язково в лабораторному центрі, бо ті, що ми плануємо закупити, нам обіцяють аж днів через десять», – пояснив Олександр Симчишин.

До теми: В Україні виявили більше двохсот нових випадків інфікування коронавірусом  

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую