ye-logo.v1.2

Хмельницькі лікарі розповіли, яка ситуація із тими, хто на самоізоляції

Суспільство 2852
Медики просять пацієнтів не замовчувати про те, що вони контактували із хворими на COVID-19
Медики просять пацієнтів не замовчувати про те, що вони контактували із хворими на COVID-19. Фото: пресслужби Хмельницької міської ради

На самоізоляції знаходиться декілька сотень хмельничан, але цифра змінюється щодня.

Головні лікарі двох амбулаторій Хмельницького розповіли, що станом на вчора, 9 квітня, офіційно на самоізоляції перебували 332 особи у місті.

Головна лікарка сімейної амбулаторії №2 Людмила Головко каже, на території обслуговування їхнього закладу станом на 9 квітня було 199 осіб, які звітують сімейним лікарям про свій стан здоров’я. Хворих на COVID-19 серед її пацієнтів немає.

Трохи менше – 133 пацієнта – перебуває на обліку в сімейній амбулаторії №1, але серед пацієнтів є шестеро осіб хворих на COVID-19.

«Станом на 9 квітня в амбулаторії №1 було 133 пацієнта, які перебували на самоізоляції, а від початку карантину таких було 270 осіб. Ця цифра щодня змінюється, адже пацієнтів, після 14 денного терміну самоізоляції, знімають з контролю лікарів. Вчора, до прикладу, десять людей поставили на облік лікарів у зв’язку із самоізоляцією. У нас, в амбулаторії є 6 осіб, які хворіють на COVID-19 із них троє на лікуванні в інфекційній лікарні, а ще троє – амбулаторно лікуються, один із них – медик», – розповіла головна лікарка сімейної амбулаторії №1 Валентина Гесаль.

За словами медиків, сімейні лікарі або самостійно обдзвонюють тих, хто на самоізоляції, або ж і самі пацієнти щодня повідомляють про стан свого здоров’я, як того вимагають правила самоізоляції.

У разі, якщо пацієнти не відповідають на телефонний дзвінок, його дані передають правоохоронним органам, кажуть медики і додають, що багато тих, хто за документами мав би бути на самоізоляції, вказують невірні телефони.

Таких є, за попередніми даними, від 15 до 30 відсотків пацієнтів, які мали б бути на контролі у сімейних лікарів.

До теми: Коронавірус на Хмельниччині: ранкова статистика (Дані станом на 7:30 10 квітня)

«На самоізоляції не лише ті люди, які приїхали з-за кордону, адже зараз вже не таке важливе значення має кількість прибулих в Україну, оскільки вже є зареєстровані випадки захворювання у Хмельницькому. Тому, якщо у вас є ознаки гострої респіраторної інфекції, просимо зателефонувати сімейному лікарю, адже ми всі такі випадки розглядаємо, як потенційних хворих на коронавірусну хворобу. Тому дуже важливо зв’язати з лікарем, який збере анамнез і з’ясує ситуацію, ваші контакти. Лікарі знають більше, ніж пацієнти, знають осередки, де можна було заразитися», – пояснює Валентина Гесаль.

Лікарі нагадують: ті, хто не підписав угоду з сімейним лікарем, можуть звернутися в телефонному режимі до будь-якої амбулаторії і просять пацієнтів не приховувати інформацію про те, що вони контактували з хворими, чи потенційно хворими.

«Будь ласка, якщо ви звертаєтеся до лікаря, не приховуйте, що у вас була температура. Адже лікарі вас посилають на різні процедури і якщо у вас підтвердиться коронавірусна хвороба, то люди, які надавали допомогу, змушені будуть піти на самоізоляцію, а це паралізує роботу мед закладів», – зазначає Валентина Гесаль. 

До теми: Як доглядати за хворим на коронавірус вдома

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую