ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вісім років під слідством: позивачу із Держбюджету можуть відшкодувати півмільйона гривень шкоди

Суспільство 1459
Суд стягнув на користь позивача понад півмільйона гривень шкоди, завданої незаконними діями правоохоронців
Суд стягнув на користь позивача понад півмільйона гривень шкоди, завданої незаконними діями правоохоронців. Фото: unsplash.com

Чоловік перебував під слідством вісім років.

Віньковецький районний суд частково задовольнив позовні вимоги мешканця селища Віньківці про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органів досудового слідства і прокуратури. Про це повідомляють у Хмельницькому апеляційному суді.

«Як встановив суд, позивач перебував під слідством та судом 8 років 10 місяців 18 днів: з 9 лютого 2010 року – часу пред'явлення обвинувачення у зловживанні владою, службовому підробленні, незаконній порубці лісу та привласненні. Тривало слідство до 27 грудня 2018 року – коли прокурор ухвалив постанову про закриття справи за відсутністю складу злочину та скасував запобіжний захід – підписку про невиїзд», - йдеться у повідомленні суду.

Після цього рішення чоловік мав право поновити порушені права, чим він і скористався й подав позов до прокуратури Хмельницької області, Державної казначейської служби України про відшкодування шкоди.

«Чоловік аргументував, що він зазнав моральних страждань, оскільки через тривалу участь у досудовому розслідуванні порушився його нормальний спосіб життя: серед іншого, у нього погіршилося здоров’я, стосунки з оточуючими, він втратив роботу, не міг забезпечувати сім’ю, виїжджати за кордон, жив під страхом ймовірної кари»,- зазначають у суді.

Позивач оцінив свої моральні збитки в 1 803 787 гривень, однак суд розрахував суму згідно з законодавчими нормами і зменшив її до 503 380 гривень, які мають стягнути з Держбюджету України. Також суд призначив стягнути майнові збитки – 1 684 гривні.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую