ye-logo.v1.2
26 Травня, 2020

У Хмельницькому настоятелів двох храмів звинуватили в порушенні карантину

Суспільство 2500
Правоохоронці склали адмінпротоколи на священнослужителів за те, що вони провели богослужіння всупереч постанові Кабміну
Правоохоронці склали адмінпротоколи на священнослужителів за те, що вони провели богослужіння всупереч постанові Кабміну. Фото: google street view

Щоправда, суд повернув справи правоохоронцям на доопрацювання.

Наразі у Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано дві постанови Хмельницького міськрайонного суду щодо порушення місцевими храмами карантинних заходів. Зокрема, правоохоронці склали протоколи про адміністративні правопорушення на настоятелів Свято-Миколаївського храму на вулиці Свободи, 2Б та на Храму Преображення Господнього на вулиці Молодіжній, 2/3A.

Згідно з постановою суду від 21 квітня, настоятель Свято-Миколаївського Храму 6 квітня з 17-ї до 19-ї години проводив масовий релігійний захід — богослужіння. Він порушив вимоги постанови Кабміну щодо запобігання поширенню COVID-19 в частині заборони проведення всіх масових заходів, зокрема релігійних.

Проте вину священнослужителя поки не довели, адже суд повернув складений протокол поліції на доопрацювання через низку порушень.

«Фактично є незрозумілим, які приписи зазначеної норми порушив обвинувачуваний. У протоколі не зазначено суть адміністративного правопорушення. Формулювання обвинувачення у викладеній в протоколі формі є не конкретним, не зображує жодної з ознак правопорушення, передбаченого статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення», — йдеться у постанові Хмельницького міськрайонного суду.

До теми: За порушення карантину поліція склала на хмельничанку протокол, але суд її виправдав

Аналогічна ситуація описується й у постанові Хмельницького міськрайонного суду від 24 квітня.

Згідно з нею, співробітники Південно-Західного відділу поліції склали адмінпротокол за порушення тієї ж постанови уряду на настоятеля Храму Преображення Господнього. Правоохоронці зазначили, то він 16 квітня близько 20:30 провів богослужіння, на якому перебувало близько 30 парафіянин. У цьому випадку суддя теж повернув протокол на доопрацювання.

«Так, у протоколі про адміністративне правопорушення наявне виправлення дати вчинення правопорушення та не розкрито суть правопорушення, яке ставиться за провину обвинувачуваному. А саме не зазначено, які конкретно правила щодо карантину людей та за яких обставин порушив останній, які наслідки могли настати від вчинених дій», — зазначається у постанові.

Читайте також: За порушення карантину у Дунаєвецькому районі оштрафували трьох чоловіків

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую