ye-logo.v1.2

Ринки відкриють, але не всі (ОНОВЛЕНО)

Суспільство 17862
Прем
Прем'єр-міністр каже, що поки дозволили роботу аграрних і продуктових ринків. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Кабмін дозволив працювати деяким ринкам за певних умов.

Сьогодні, 29 квітня, урядовці проголосували за постанову, яка дозволяє працювати агарним і продуктовим ринкам на території країни. Проте вони повинні дотримуватися низки поставлених умов.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, наразі уряд дозволи роботу лише аграрних і продуктових ринків. Критерії їх роботи розробили представники Міністерства охорони здоров’я та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог», — наголосив Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Проте наразі на сайті Кабміну поки не опублікований текст постанови, яка дозволяє працювати частині ринків. А відповідно — наразі не відомий повний перелік вимог до них, як і сам механізм відновлення їх роботи.

До теми: «Іде все до того, що і цим коронавірусом ми всі будемо хворіти», - головний санітарний лікар області

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко заявив, що відповідна постанова буде опублікована 30 квітня в офіційному виданні Кабміну «Урядовий кур’єр» і з того часу набуде чинності. Загалом під постанову підпадає понад 800 ринків на всій території України.

А міністр охорони здоров’я Максим Степанов навів деякі вимоги. Серед них:

  • працівники, продавці та відвідувачі ринку повинні бути вдягнені у захисні маски або респіратори, а також мають проходити температурний скринінг;
  • на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;
  • на десяти квадратних метрах повинен бути лише один покупець;
  • контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;
  • в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;
  • не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.

Ринки повиінні дотримуватися низки вимог. Інфографіка: facebook.com/maksym.stepanov.official

Сьогодні ж Хмельницький міський голова Олександр Симчишин заявив, що нині обласний центр готовий до відкриття продуктових ринків. На його переконання, це буде правильним рішення. Але поки міська влада чекає на відповідну постанову Кабміну.

«У березні рішення припинити роботу ринків було правильним, адже потрібно було розірвати можливі ланцюги інфікування по всій країні. Але після 12 травня коронавірус не зникне, тому центральна влада мала б напрацювати правила, за якими має жити суспільство в умовах COVID-19. Потрібно дозволити працювати окремим видам бізнесу», — переконаний Олександр Симчишин.

За його словами, нинішня епідеміологічна ситуація у Хмельницькому дозволяє відновити роботу продуктових ринків за умови дотримання вимог головного санітарного лікаря України. Також міська влада готова дозволити працювати точкам з продажу кави.

«Якщо Кабмін дозволить працювати ринкам, ми того ж дня плануємо зібрати міську комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щоб запустити відновлення роботи ринків», — зазначив Олександр Симчишин.

Оновлено. Олександр Симчишин заявив, що у Хмельницькому продуктові ринки відкриють з 1 травня.

Оновлено 30 квітняНа Хмельниччині лише чотири продуктові ринки готові відновити роботу — ОДА

Читайте також: Ще двох людей, які лікувалися від COVID-19, планують виписати з лікарні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую