ye-logo.v1.2

Як на Кам’янеччині через карантин тюльпанове поле перетворилося на туристичну локацію

Суспільство 9378
У родині, яка вирощує тюльпани, кажуть, що квіти стали туристичною локацією поневолі
У родині, яка вирощує тюльпани, кажуть, що квіти стали туристичною локацією поневолі. Фото: зі сторінки Гуменеччина Туристична у фейсбуці

У родині Резнічуків в селі Гуменці квітнуть понад пів сотні сортів тюльпанів.

Світлини квітучого тюльпанового поля неподалік Кам’янця-Подільського, яке опублікувала на своїй фейсбук-сторінці спільнота Гуменеччина Туристична, назбирали в соцмережах безліч вподобань. А ті, хто живе неподалік і забажав побачити різнокольорову красу на власні очі, навіть уже встиг відвідати Гуменці та поділитися світлинами з різнокольорової тюльпанової локації.

«Цієї весни наші тюльпани стали такою туристичною локацією поневолі, - розповіла сайту «Є» власниця тюльпанових насаджень Анна Резнічук. – Люди приїжджають, дивляться, фотографуються. Звісно ж, мені не шкода. Звисайно, ми не можемо похвалитися такими масштабами, як в славнозвісних тюльпанових Мамаївцях. Бо робити з наших тюльпанів туристичну локацію – і в думках не було. Усе сталося через карантин».

Анна Резнічук розведенням тюльпанів займається вже досить давно – років з п’ятнадцять.

«Я вирощую квіти на продаж. Раніше щойно розцвітали, то їх одразу зрізали – і на ринок. Та оскільки цієї весни карантин і ринки були зачинені, то продавати тюльпани ніде. От квітучі грядки і помітили люди. Хтось комусь переказав – і так пішло… Так склалися обставини, що для когось квіти під час карантину стали тією локацією, де можна трішки розвіятися», - каже квітникарка.

Квітучі грядки помітили люди. Хтось комусь переказав – і так пішло... Фото: зі сторінки Гуменеччина Туристична у фейсбуці.

Наразі у колекції Анни Резнічук 52 сорти тюльпанів найрізноманітніших форм та кольорів. Жінка зізнається, що є серед них такі, яких всього по кілька цибулинок, адже деякі сорти розмножити досить важко. Вражає хвороба, через яку пелюстки стають строкатими і сорт вироджується. До того ж, щоб цією хворобою не заразилися інші тюльпани – рослини потрібно спалювати разом з цибулинами. Тай, зізнається, сортовий тюльпан – недешева річ. Коли починала займатися квітами і купувала тюльпани, то пригадує, за сортову цибулинку просили тоді і по 5 доларів… До того ж, деякі тюльпани надзвичайно вибагливі в агротехніці. Скажімо, нідерландські потребують дуже педантичного догляду – інакше зведеться нанівець уся праця.

До теми: У Хмельницькому розквітли магнолії та сакури (ВІДЕО).

«Хочеш-не-хочеш – тюльпани розмножуються, попит на квіти був, а отже під квітники почали віддавати все більше землі. Спочатку вирощували лише біля хати на 10-ти сотках. Тепер уже розбили грядки на полі. Міжряддя засаджуємо полуницею. До речі, тюльпан та полуниця дуже чудово між собою співіснують, стимулюють одне одного та захищають від хвороб», - зізнається квітникарка.

Наразі у колекції Анни Резнічук 52 сорти тюльпанів найрізноманітніших форм та кольорів. Фото: зі сторінки Гуменеччина Туристична у фейсбуці.

Вирощує квіти Анна лише у відкритому грунті. Вона категорично проти вигонки, лише за природний цикл росту.

Серед сортів є як надранні, так і пізні. Перші зацвітають наприкінці березня, пізні – у травні. Усе залежить від погодних особливостей року. Скажімо, ще три сорти з понад п’ятьох десятків очікують цвітіння. Однак, хоч ринкам з агропродукцією уже дозволили працювати, пані Анна зізнається, що цієї весни її тюльпани на продаж вже не поїдуть.

«Не будемо ризикувати в першу чергу своїм здоров’ям. Якщо вже виникла така ситуація, то витримаємо цю вимушену паузу і будемо на карантині до кінця. Віримо, що наступної весни наші квіти радуватимуть людей знову», - каже пані Анна.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую