ye-logo.v1.2

У Хмельницькому розквітли магнолії та сакури (ВІДЕО)

Суспільство 6328

Першою розквітла магнолія Лебнера.

У Ботанічному саду Хмельницького національного університету зацвіли перші магнолії. Саме тут знаходиться найбільша колекція в місті цих розкішних квітучих дерев. Спочатку в ботсаду зацвітають білі магнолії, за ними рожеві, червоні, кремові. Останні магнолії цвістимуть ще й у червні. Загалом в колекції Ботанічного саду є 19 найменувань магнолій. Першу посадили біля університету в 2003-му - це магнолія Кобус.

«Цієї весни першою розквітла магнолія Лебнера, яка уже вся вкрилась квітами. Також частково квітує магнолія Кобус, - розповіла сайту «Є» Людмила Казімірова, доцент кафедри екології Хмельницького національного університету та керуюча Ботанічним садом. – А ще розквітла вишня курильська. Це сакура природної флори Японії, з якої розпочали свій родовід численні сакури сучасного декоративного садівництва (їх понад 400 сортів). На відміну від поширених сьогодні в озелененні сакур – вона має просту (не махрову) квітку та квітне раніше. У Японії вважають, що самураї за духом споглядають і милуються видами та сортами сакур з дрібними простими квітками, а махрові сорти - для обивателя».

Також в Ботанічному саду розквітла вишня курильська. Це сакура природної флори Японії, з якої розпочали свій родовід численні сакури сучасного декоративного садівництва. Фото: скрін з відео.

Людмила Казімірова зазначає, що у цьому сезоні спостерігаються своєрідні погодні аномалії – після надпосушливої осені та малосніжної і теплої зими настала бездощова рання весна. Але, зазначає, що рослини добре перезимували. Та як вплине на них нестача вологи – поки рано робити висновки. Очікують, щоправда, більшу кількість шкідників і хвороб.

Не зайвим буде нагадати, що Ботанічний сад підпадає під перелік тих місць, в яких прогулянки під час карантину, пов’язаного з поширенням коронавірусу, заборонені. Але помилуватися квітучими магноліями, проходячи повз університет, звісно можна.

У Японії вважають, що самураї за духом споглядають і милуються видами та сортами сакур з дрібними простими квітками. Фото: скрін з відео.

«У карантину є свої «мінуси», але є і свої «плюси». Серед «плюсів» - це відсутність студентства та дещо менша кількість хмельничан ввечері та у вихідні дні. Бо, на жаль, часто відвідувачі шкодять рослинам і залишають багато сміття. Найбільше квіти та кущі потерпають від того, що матусі, які гуляють з малюками, не стежать за тим, якої шкоди можуть наносити рослинам діти через відсутність екологічного виховання з боку батьків. Ну і звісно ж, часто рослини страждають від надмірної уваги інстаграмниць, які заради гарного фото не зважають на те, що можуть понищити квітучу красу», - каже Людмила Казімірова.

Більше про історію Ботанічного саду та його багату колекцію рослин можна дізнатися у минулорічному матеріалі «Білосніжна краса: в Ботанічному саду ХНУ зацвіли магнолії (ФОТО)».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую