ye-logo.v1.2

Перевізники Хмельниччини: «Коли нам дозволять працювати?»

Суспільство 4041
Перевізники області вийшли на майдан Незалежності
Перевізники області вийшли на майдан Незалежності. Фото: автора

На майдані Незалежності в Хмельницькому мітингували ті, хто займається пасажирськими перевезеннями.

Сьогодні, 13 травня, в обласному центрі на майдан Незалежності з’їхалися автобуси та мікроавтобуси з багатьох куточків Хмельниччини. Шепетівка, Славута, Чемерівці, Нова Ушиця… Водії та власники, які майже два місяці тому здійснювали пасажирські перевезення на Хмельниччині, приїхали під стіни Хмельницької облдержадміністрації, щоб запитати: «Коли нам дозволять працювати?».

«Людям потрібен транспорт, а не тільки салони краси», «Дайте можливість працювати», «Відновіть регулярні пасажирські перевезення» - ось неповний перелік гасел, які були спочатку на плакатах вікон транспортних засобів, а згодом і в руках учасників мітингу.

«У нас немає чіткого розуміння, коли зможемо працювати. То кажуть з травня, то з червня, а потім може буде друга хвиля, то ми що цілий рік будемо чекати?», - каже приватний перевізник з Хмельницького Рустам Дузяк. Та додає: «Нам не потрібно допомагати чи заважати. Нам просто необхідно дати можливість працювати».

Перевізники з різних куточків Хмельниччини приїхали на хмельницький майдан
Люди вимагали від влади дозволити їм працювати

Та чи може на це вплинути обласна влада? Адже пасажирські перевезення поки що заборонені постановою Кабінету міністрів України. «Для чого вони ж тут сидять?» – каже Оксана Вознюк, яка також приїхала на майдан, щоб висловити вимогу дозволити перевізникам відновити свою роботу.

Нарікали люди й на інше. Що поки вони – ті, хто офіційно здійснював свою діяльність, а нині сидить удома через обмеження Кабміном, в області пасажирів перевозять нелегали.

Перевізники з різних куточків Хмельниччини приїхали на хмельницький майдан
Перевізники з різних куточків Хмельниччини приїхали на хмельницький майдан
Перевізники з різних куточків Хмельниччини приїхали на хмельницький майдан

Минуло лише хвилин 15, як перевізників попросили створити ініціативну групу та зайти в Хмельницьку облдержадміністрацію на зустріч із головою ОДА Дмитром Габінетом.

Ще декілька хвилин і декілька активних учасників вже були в приміщенні облдержадміністрації.

«Ми вимагаємо відновити пасажирські перевезення, як міжобласні, так і міжміські. А також зупинити нелегальні перевезення…. Сподіваємося, що з 22 травня зможемо запрацювати», - йдучи до ОДА пояснював журналістам перевізник Сергій Говоровський. Розповідав і про нелегальні перевезення.

«Восьмимісні транспортні засоби їздять, возять людей за непомірні кошти. Зокрема, Хмельницький – Полонне – 200-250 гривень – не квиток, а просто оплата за проїзд. А легальні перевізники не можуть такого робити, бо є заборона постановою Кабміну й ми її виконуємо. Тому хочемо в законний спосіб відновити наше право на працю», - казав пан Сергій.

Зустріч перевізників у Хмельницькій ОДА
Зустріч перевізників у Хмельницькій ОДА

«Ви розумієте, що в нас такі повноваження, що ми не можемо щось скасовувати чи запроваджувати відносно саме перевізників. Але ми готові передати ваші вимоги до відповідних інституцій», - під час зустрічі заявив голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет.

«Ми не ставимо вимогу відновити вже і дозволити возити повні автобуси. Звісно, мають бути обмеження. Але ми хочемо отримати від влади відповідь, що з 22 травня нам дадуть можливість працювати», - пояснив Сергій Говоровський. Та продовжив: «Будь які акції протесту, як правило, виникають через несправедливість. У даному випадку у нас є всі підстави говорити про те, що ця несправедливість існує і в секторі перевезень. Мова йде про нелегальні перевезення. Вони зараз просто підхопили те, що робили регулярні перевізники й під егідою різних інтернет-платформ розвиваються на ринку перевезень. І коли 8 людей можуть сісти в восьмимісний автобус та платити непомірні ціни… нам стає незрозумілим. Чому ми при забезпеченні усіх карантинних заходів, при можливості робити температурний скринінг, забезпечити водіїв та автобуси усіма необхідними засобами… нас не можуть відновити. За декілька днів буде вже два місяці. Чомусь у європейських країнах не заборонили внутрішні пасажирські перевезення. Чомусь там розуміють, що перевезення – це не менша потреба, ніж робота, до прикладу, великих гіпермаркетів, як у нас, де «кілометрові» черги і зайти неможливо. А автобус у нас – це якась така проблема, яку ніяк не можна відновити. Тому така несправедливість нас нині згуртувала. І ми вийшли, щоб висловити свій мирний протест».

Ще один перевізник, Микола Крутенчук, додав: «У нас вже водії хочуть звільнятися та шукати іншу роботу. Кажуть: «Вас не випускають, а інші працюють».

«Якщо запустити транспорт, то це не означає, що перевізник буде в «плюсах» чи «нулях». Він буде в «мінусах». І цей процес триватиме декілька місяців. Ми може возитимемо по 2-3 людини і грошей на солярку не вистачатиме, але цей процес потрібно починати разом», - вважає Рустам Дузяк.

«Я з вами погоджуюся, що потрібно виходити з тієї ситуації, яку маємо, і поступово запускати транспортне сполучення, - пояснював Дмитро Габінет. - Сподіваюся, ті напрацювання міністерства інфраструктури (із 22 травня, можливо, відновляться автобусні перевезення в межах певного району – прим.авт.) будуть реалізовані в постанові Кабміну. А це поетапний запуск транспорту. І також сподіваюся, що і ми матимемо важелі впливу, визначаючи ті населені пункти, до яких сполучення потрібно запускати повільніше. Ми бачимо, до прикладу, Нетішин, де є спалах захворювання і це місто є особливим, бо там атомна електростанція. Тому розуміємо, що це місто має бути на особливому становищі ще певний проміжок часу».

Перевізники ж наполягали, що хочуть, аби з 22 травня запрацювали внутрішньообласні перевезення. «Ви розумієте, що люди з того ж Нетішина, які хочуть їхати на ринок в Хмельницький, вони все одно їдуть. Якби вони не їхали, то може б і питання так не ставилося. Якщо в людей є необхідність транспортного сполучення, вони її вирішують іншим шляхом», - пояснювали присутні.

Акція перевізників на майдані Незалежності в Хмельницькому
Акція перевізників на майдані Незалежності в Хмельницькому

У підсумку Дмитро Габінет запропонував створити робочу групу, яка попрацює над вирішенням питань перевезень. Бо, коли Кабмін прийме якесь рішення, перевізники мають бути вже готовими до його виконання. «Думаю, в постанові залишаться багато моментів, які потрібно буде вирішувати на місцевому рівні й ми будемо максимально координувати цей процес. Тому хочемо вас долучити до цього, щоб ці рішення були реальними до виконання. Але ми маємо їх вже напрацювати», - сказав Дмитро Анатолійович.

Ну, а саме звернення перевізників в ОДА пообіцяли передати до профільного міністерства та Кабміну. Після чого ініціативна група перевізників вийшла на майдан, розповівши учасникам про суть розмови в облдержадміністрації й… автобуси роз’їхалися.

Про те, як проходила акція, про що говорили в облержадміністрації – дивіться у записі прямого ефіру, який вів сайт «Є» на своїй сторінці в «Фейсбуці»:

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую