ye-logo.v1.2

Відстань не більше 50 кілометрів: як курсуватиме транспорт на Хмельниччині

Суспільство 14320
З понеділка, 25 травня, на Хмельниччині розпочнуть діяти деякі послаблення карантину
З понеділка, 25 травня, на Хмельниччині розпочнуть діяти деякі послаблення карантину. Фото: ілюстративне galas.te.ua

Сполучення на великі відстані поки буде відсутнє.

З понеділка, 25 травня, на Хмельниччині розпочнуть діяти деякі послаблення карантину. Відповідне рішення сьогодні, 22 травня прийняла обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Про це сьогодні під час онлайн брифінгу в Хмельницькій ОДА розповів голова облдержадміністрації Дмитро Габінет.

«Дозволені спортивні заходи без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Також надано дозвіл на діяльність готелів, крім функціонування тут ресторанів», - зазначив Дмитро Габінет.

Щодо богослужінь в храмах, то, за словами очільника ОДА, комісія з ТЕБ та НС вирішила, що мінімум тиждень ще вони не будуть дозволені.

Щодо функціонування транспортного сполучення сполучення, то міжобласні пасажирські перевезення поки не запрацюють, а лише міський та приміський транспорт. Але не увесь.

«З 25 травня відновиться робота міжміського транспорту на відстані до 50 кілометрів. Це означає, що сполучення поки що на великі відстані буде відсутнє. Тобто, безпосередньо дістатися скажімо, з Кам’янця-Подільського до Хмельницького поки що буде проблематично», - зазначив Дмитро Габінет.

Він також зазначив, що ситуація з коронавірусом погіршується, тож маємо бути готові до того, що будь-якої миті можуть бути прийняті рішення про посилення карантинних заходів.

«На сьогоднішній день я мушу константувати, що мешканці Хмельниччини трішки розслабилися» - зазначив голова ОДА.

Читайте також: Чотири зауваження міністра після візиту на Хмельниччину.

Також Дмитро Габінет прокоментував ситуацію, оприлюднену Кабінетом міністрів України про те, що за даними Уряду, 12 областей, у тому числі і Хмельниччина, не готові до послаблення карантинних обмежень, котрі вступают в дію сьогодні, 22 травня.

«Новацією постанови про послаблення карантину є те, що основним органом, який приймає рішення про те, чи можна послабити карантин на території певної області, є регіональна комісія з ТЕБ та НС. Відтак, ми маємо законодавчі важелі приймати рішення, які будуть відбуватися на певних територіях», - пояснив очільник області.

За його словами двом з трьох критеріїв, яким має відповідати область, щоб відбулося послаблення карантину, Хмельниччина відповідає. Це зокрема, щодо кількості нових випадків захворювання на 100 тисяч населення та завантаженості медзакладів, які задіяні для лікування пацієнтів з COVID-19.

«Щодо третього критерію – середньої кількості тестувань методом ПЛР та ІФА, який має бути понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7-ми днів, то в нас виникла ситуація, що протягом суботи та неділі відбувалася верифікація лабораторії для того, щоб перейти на вітчизняні ПЛР-тести. Якщо говорити саме про цей фактор, то у ці дні кількість тестувань була дуже низькою. Зважаючи на цей фактор, кількість у нас є менша, хоч це не відповідає реальному стану речей. Але вимога є вимога – тому ми сьогодні провели засідання комісії з ТЕБ та НС області і відповідно рішення про деяке послаблення карантину прийняли з 25 травня, з понеділка. Враховуючи умову, що кількість тестування з врахуванням прийдешньої суботи та неділі збільшиться», - зазначив Дмитро Габінет.

До теми: Адаптивний карантин: дитячі садочки на Хмельниччині поки будуть зачинені.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую