ye-logo.v1.2
2 Грудня, 2020

Осколки снаряду розлетілися б на сотні метрів: сапери знищили боєприпас, який знайшли на цемзаводі

Суспільство 1493
На Кам\'янець-Подільському цементному заводі знайшли сняряд часів Другої Світової війни
На Кам'янець-Подільському цементному заводі знайшли сняряд часів Другої Світової війни. Фото: km.dsns.gov.ua

Його детонації на території підприємства могла бути фатальною.

Вчора, 5 червня о 09:50 до Служби порятунку ДСНС у Кам’янці-Подільському надійшло повідомлення про те, що на транспортувальній смузі з подачі сировини для виробництва цементу ПАТ «Подільський цемент» виявлено предмет, схожий на вибухонебезпечний. Силами служби безпеки підприємства та правоохоронних органів було організовано оточення та охорону місця події. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області.

«Снаряд був виявлений на транспортері за допомогою пристрою, що відсікає феромагнітні сплави. Важко уявити наслідки, яких вдалося уникнути, адже боєприпас міг потрапити в подальшу переробку та пройти термообробку у печі. До місця події негайно прибули сапери групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, які ідентифікували знахідку, як артилерійський снаряд часів Другої Світової війни калібром 76 мм. Боєприпас перебував у бойовому стані та ніс смертельну загрозу для працівників підприємства», - йдеться у повідомленні.

Снаряд був виявлений на транспортері за допомогою пристрою, що відсікає феромагнітні сплави. Фото: km.dsns.gov.ua
Боєприпас перебував у бойовому стані та ніс смертельну загрозу для працівників підприємства. Фото: km.dsns.gov.ua
До місця події негайно прибули сапери групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Фото: km.dsns.gov.ua
Сапери ДСНС із дотриманням заходів безпеки вилучили артснаряд та знищили у спеціально відведеному місці. Фото: km.dsns.gov.ua

Додають, що сапери ДСНС із дотриманням заходів безпеки вилучили артснаряд та цього ж дня о 13:30 знищили у спеціально відведеному місці.

Дальність розльоту осколків цього боєприпасу сягає до 700 метрів, то ж не важко уявити наслідки його детонації для персоналу та обладнання підприємства.

Хоч і транспортувальна лінія тимчасово й була призупинена, проте завдяки оперативності та злагодженій роботі залучених служб, адміністрації заводу та правоохоронців вдалося не допустити повної зупинки технологічного процесу заводу-гіганту, тим самим попередити колосальні збитки.

Читайте також: Горів магазин, допоміжна споруда, сміття та гараж: про пожежі, що сталися минулої доби

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую