ye-logo.v1.2

У хмельницькому ліцеї відкрили STEM-центр

Суспільство 3187
Центр стане платформою для вивчення основ програмування, робототехніки, 3D-моделювання та основ інформаційної безпеки
Центр стане платформою для вивчення основ програмування, робототехніки, 3D-моделювання та основ інформаційної безпеки. Фото: mon.gov.ua

В закладі вивчатимуть основи програмування.

У Хмельницькому професійному ліцеї електроніки, що розташований на вулиці Тернопільській, створили STEM-центр. Він є першим в області на базі закладів професійно-технічної освіти.

«Ми готуємо майбутніх електро- та радіомеханіків, операторів та електриків з ремонту електроустаткування. Для цього нам потрібна сучасна матеріальна база, за допомогою якої ми могли б професійно навчати кваліфікованих фахівців. Саме тому два роки тому ми з викладачами написали проєкт на конкурс з відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Нам вдалося перемогти і виграти чотири мільйони гривень на реалізацію наших задумів», - розповів сайту «Є» директор Хмельницького професійного ліцею електроніки Анатолій Розквас.

Кошти заклад отримуватиме впродовж трьох років. Наразі ліцею вдалося освоїти понад 2 мільйони гривень. За ці кошти були створені офіс, лабораторія та три майстерні, які повністю обладнані сучасною технікою.

«Закуплено найсучасніші комп’ютери, інтерактивні комплекси, 3D-принтер, плотер, сучасні паяльні станції, осцилографи, генератори сигналів та монтажний інструмент на кожне робоче місце учня та проведений капітальний ремонт в приміщеннях. Завдяки цьому, новостворений STEM-центр стане платформою для вивчення основ програмування, робототехніки, 3D-моделювання та основ інформаційної безпеки», - каже Анатолій Іванович.

Директор закладу зізнається, що хотів би, що б на базі центру працювали гуртки.

«У ліцеї навчаються близько 300 студентів. Однак, завдяки перемозі у проєкті у нас досить відчутно оновилася матеріальна та технічна база. Завдяки цьому ми можемо навчати й інших дітей, які мають зацікавленість у цьому. Проте, це лише плани. Чекаємо початку нового навчального року…», - зізнається Анатолій Розквас.

Відкриття центру дозволить ліцею значно підвищити рівень підготовки майбутніх робітничих кадрів. Фото: mon.gov.ua
Серед обладнання також генератори сигналів та монтажний інструмент на кожне робоче місце учня. Фото: mon.gov.ua
У Центр закупили інтерактивні комплекси, 3D-принтери, плотер і сучасні паяльні станції. Фото: adm-km.gov.ua

Довідка:

STEM – це перші літери англійських слів S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics. Цим терміном зазвичай позначають напрям освіти, що поєднує природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). 

 Читайте також: Школою, яка найбільше сприяє здоров’ю школярів, визнали Хмельницький НВК

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую