ye-logo.v1.2

Як в умовах карантину отримати медичну довідку для школи та садочків

Суспільство 21074
Для вступу та відвідування школи та садочків батьки мають надати довідку, що дитина здорова
Для вступу та відвідування школи та садочків батьки мають надати довідку, що дитина здорова. Фото: ілюстративне pixabay.com

Профілактичний огляд у спеціалістів здійснюється за електронним направленням.

На початок навчального року батьки дошкільнят та школярів мають надати в освітній заклад довідку про стан здоров'я дитини. Таку довідку видає педіатр або сімейний лікар, з яким укладена декларація.

Як розповідає головний спеціаліст Управління охорони здоров'я міської ради, лікар-педіатр Ірина Кондратюк, механізм отримання довідок у Хмельницькому цьогоріч незмінний не зважаючи на карантин. Однак огляд вузькими спеціалістами тепер відбувається виключно за електронним направленням від лікаря-педіатра, або сімейного лікаря. 

«За отриманням довідки до навчального закладу, в якій прописуються група здоров’я і група фізкультури дитини, батьки повинні звертатися до свого педіатра. Якщо дитина потребує огляду спеціаліста, педіатр скерує її за електронним направленням, - каже Ірина Володимирівна. - Згідно затвердженого графіку періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, є вікові категорії, які потребують поглибленого медичного огляду у спеціалістів. Це діти віком шести років перед вступом до навчального закладу, діти 11 років, 14 і 15 років, а також діти віком 16 і 17 років. Решта дітей не повинні проходити всіх лікарів. Вузькими спеціалістами вони оглядаються тільки в разі потреби».

Як працюють електронні направлення

Всі прийоми лікарів як первинної, так і вторинної ланки, відбуваються обов’язково з занесенням в єдину мережу, яка контролюється національною службою здоров’я України.

«Тобто, приходячи на прийом до педіатра, дані дитини вводяться в електронну карту пацієнта і у разі необхідності лікар-педіатр формує заявку на огляд спеціаліста. «Електронна система «Медікс» видає номер – це номер направлення, яке дійсне протягом цілого року. Його номер приходить або смс-повідомленням на телефон, або повідомленням на вайбер до батьків пацієнта. З цим номером батьки можуть записатися на огляд спеціаліста в електронній системі «Медікс», або записатися в реєстратурі в поліклініці. У зв’язку з карантинними заходами, краще зробити це в електронній системі», - пояснює Ірина Кондаратюк.

Якщо не встигли пройти обов'язковий огляд у спеціаліста

Як додає головна педіаторка, термін запису до лікарів в електронній системі подовжився. «Зараз ми намагаємося давати можливість здійснювати запис не за два тижні, а за чотири. Щоб батьки бачили перспективу, коли вони можуть записатися до лікаря, - говорить вона. - Хоча бувають певні нюанси, коли запис обмежений. Тобто на чотири тижні не має вільних годин. Не треба хвилюватися, треба контролювати ситуацію – щодня відкриваються нові сторінки і можна записатися на прийом».

За словами Ірини Кондратюк, у разі якщо до кінця серпня якийсь спеціаліст не буде пройдений, Управління охорони здоров’я писатиме листа на Департамент освіти і науки міської ради щодо можливості дітей відвідування навчального закладу без даної довідки, яку дитина отримає, коли до неї дійде черга на огляд.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую