ye-logo.v1.2

Муніципальна няня: на Хмельниччині компенсацію від держави отримують близько тисячі осіб

Суспільство 3472
Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується заявнику щомісяця
Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується заявнику щомісяця . Фото: pixabay.com

Гроші компенсують батькам.

На початку 2019 року в Україні було запроваджено соціальну послугу «муніципальна няня». Її суть полягала в тому, щоб надавати компенсацію батькам дітей до трьох років на послуги няні для догляду за дитиною. Як розповідає начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім'ї обласного департаменту соцзахисту Вадим Маруняк, лише цьогоріч за наданням компенсації у відділи соцзахисту області звернулась 851 особа.

«Загалом наразі така компенсація призначена і виплачується в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років (з січня 2020 року складає 1779 гривень на місяць) 996 мешканцям області. Серед них є ті, що звертались ще минулого року, - каже Вадим Дмитрович.

За його словами, няню для дітей шукають батьки самостійно і звертаються до соціального захисту уже з підписаним з нею договором, де вказана сума, яку зобов'язуються платити наймачі няні. Нею може стати людина, яка є фізичною особою-підприємцем або юридичною особою, зареєстрована у державній податковій службі, сплачує всі податки, має право на здійснення відповідної дільності.

«Охочі скористатись послугою, можуть звертатись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення РДА або міськрад. Серед документів, які потрібно буде надати, угода із нянею, паспорт, код, копія свідоцтва про народження дитини та інше. Відшкодування батькам здійснюється протягом місця з дня подання заяви за умови, якщо батьки принесуть квитанцію, де вказано, що вони заплатили няні за надані послуги передбачену договором суму», - стверджує Вадим Маруняк.

Керівник додає, що сама постанова про компенсацію на няню недосконала і через це виникають зловживання з боку населення. Тому наразі, обласний департаменту звернувся до Міністерства соціальної політики щодо існуючих спірних ситуацій, аби внести корективи у нормативний документ.

«У нас є угоди, які укладають на два дні на тиждень, що в часі дві-три години проведених з дитиною, а в місяць це 12. Ми розуміємо, що це не правильно - за такий обсяг робіт відшкодовувати вказану суму. Є батьки, які обоє не мають роботи й хочу користуватись послугою. Або ФОП няні зареєстрований у Києві, а надає вона послуги у Хмельницькому, а департамент соцзахисту не має повноважень здійснювати перевірку надання послуги. Загалом, ці всі нюанси досить неоднозначні», - каже Вадим Маруняк.

У 2020 році уже перераховано із держбюджету на рахунки органів соціального захисту населення області компенсації на суму 5 226 000 гривень.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую