ye-logo.v1.2

Замість «пакунку малюка» - гроші: коли послуга може змінитись

Суспільство 3750
Замість "пакунків малюка" хочуть виплачувати гроші
Замість "пакунків малюка" хочуть виплачувати гроші. Фото: www.thesis.od.ua

За липень породіллі області ще отримають пакунки.

На початку липня Мінсоцполітики анонсувало можливу заміну так званого «пакунку малюка», який отримували матері після народження дитини, на виплату грошової компенсації. Наразі відповідний проєкт постанови лише розроблений, але не затверджений. Тому остаточної дати переходу на інший вид допомоги від держави у Мінсоцполітики не зазначають.

«У 2020 році закупка одноразової натуральної допомоги за рахунок коштів державного бюджету проводиться централізованою закупівельною організацією — державна установа «Професійні закупівлі». Проте, 30 червня за результатом розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольним комітетом України прийнято рішення відмінити процедуру закупівлі одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Саме тому було розроблено проєкт урядового рішення, яким передбачається запровадити виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, які народились у 2020 році, та не були забезпечені цією допомогою», - пояснює профільне міністерство на сторінці у фейсбуці причини можливих змін.

Як розповів начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім'ї обласного департаменту соцзахисту Вадим Маруняк, на Хмельниччині жінкам, які народили і народять у липні пакунків ще вистачить.

«Область сьогодні забезпечена пакунками. За липень ми дамо їх, вони закуплені і доставляються по пологових. Уже серпень-вересень побачимо, як буде. Зараз розглядається можливість компенсувати якимось чином вартість цього пакунку. Розмір цієї компенсації становитиме 3 800 гривень», - каже Вадим Дмитрович.

Додає, що матерям, які не отримають пакунок у пологовому, потрібно буде звернутись із заявою до найближчого управління соцзахисту. Детальніше порядок дій стане відомо уже після прийняття відповідної постанови.

«Матусі все одно звертаються до органів соціального захисту при народженні дитини, оскільки отримують допомогу при народженні дитину. У нас в базах вони є, тому не складе ніяких складнощів перерахувати ще цих 3 800 гривень за неотриманий пакунок «малюка», - зазначив керівник.

Читайте також: Муніципальна няня: на Хмельниччині компенсацію від держави отримують близько тисячі осіб

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую