ye-logo.v1.2

Копію відомого мосту у Сан-Франциско відновлять у Славуті

Суспільство 5644
Цей міст побудований неформально, як копія «Золотих воріт» у Сан-Франциско
Цей міст побудований неформально, як копія «Золотих воріт» у Сан-Франциско. Фото: Славутської міської ради

Канатний пішохідний міст у Славуті збудували ще у 70-х роках.

Поремонтувати і пофарбувати міст у «Міжнародний помаранчевий» колір та прикрасити його прапорами України та США запропонували місцеві активісти ще на весні. Чому саме така ідея пояснюють тим, що міст збудований як копія відомого підвісного мосту «Золоті ворота», що у Сан-Франциску.

«Цей міст побудований неформально, як копія «Золотих воріт» у Сан-Франциско. Ми планували його відреставрувати, відшліфувати, пофарбувати, вивісити два прапори – американський і український – і поширити інформацію у спільнотах Сан-Франциска у соціальних мережах. В мене ще залишилися зв’язки із посольством після моєї поїздки у США, можливо навіть хтось колись і приїхав би до нас», – розповів сайту «Є» Валерій Напиткін, а Вячеслав Соколовський на своїй сторінці у Фейсбуці написав, що варто було б влаштувати невеличкий «День Мосту» із виступами гуртів, кулішем, узваром, хот-догами і кока-колою.

Славутчани пропонують поремонтувати міст і пофарбувати у помаранчевий колір

У Славутській міській раді взялися збирати ще ідеї, як саме відреставрувати міст. За інформацією Миколи Паламарчука, директора КУ «Славутський територіальний центр соціального обслуговування», міст, у такому вигляді як він є зараз, збудований у 1970 році.

«Міст кріпиться на двох канатах діаметром 36 міліметрів, які проходять по двох шестиметрових пілонах і закріплені на анкерних палях по обох берегах. Пішохідна частина змонтована з дощок товщиною 3,2 см. Із 1995 по 2006 рік місток знаходився в аварійному стані, адже завод, працівники якого будували міст, вже не працював. У комунальну власність міста майно заводу передали у 2006 році. Тоді комунальники міста відновили дерев'яне пішохідне покриття і міст фактично функціонує до сьогодні. Але за 14 років дерев'яні елементи вийшли з ладу. На даний час перед облаштуванням та наданням йому привабливого вигляду терміново необхідно провести капітальний ремонт», – цитує Миколу Паламарчука Славутська міська рада.

Також у міській раді запропонували сам міст пофарбувати не у «міжнародний помаранчевий», а у світло - сірий колір, а вертикальні розтяжки – у кольори веселки. Активісти не погодилися із такою пропозицією, аргументуючи тим, що міст перестане бути схожим на той, що у Сан-Франциско та тим, що сірий колір приглушить контраст загального силуету споруди.

Читайте також: «Codex Universum» видали у Славуті і нарекли некрологом району

Дискусії в мережі інтернет тривали декілька місяців та вже вчора, 12 серпня у виконавчому комітеті Славутської міської ради повідомили, що «підтримують цікаву ініціативу, оприлюднену В'ячеславом Соколовським та підтриману багатьма славутчанами, щодо підвісного містка у мікрорайоні «Південний». Зокрема пропонується пофарбувати цей міст у «Міжнародний помаранчевий» колір, прикрасити моста прапорами України та США».

«Фарбу і метал для проведення усіх необхідних робіт уже міська рада придбала. По термінах роботи будемо орієнтуватися на громадськість. Оскільки це ідея активістів, то вони і будуть визначати коли проводитимуться роботи.За попередніми даними, це буде після 21 серпня», - повідомили в інформаційному відділі Славутської міської ради.

 

До теми: У Славуті провели експериментальний велопробіг і взялися за… лісовий екотуризм

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую