ye-logo.v1.2

«Codex Universum» видали у Славуті і нарекли некрологом району

Історія 2312
Книга вийшла накладом всього 30 екземплярів
Книга вийшла накладом всього 30 екземплярів. Фото: автора

Автор каже, це остання книга про район, яка видана за час його існування.

Книга «Codex Universum», що в перекладі «Закон Всесвіту» видана дуже обмеженим тиражем – тридцять екземплярів – і є продовженням тієї, яка вийшли минулого року «Codex Slavutensis».

Як розповів сайту «Є» автор видання Валерій Напиткін, тривалий час він збирав інформацію, легенди і фотографії про млини, палаци, церкви та інші родзинки, які є на території Славутського району. Книга присвячена історії побуту та архітектури XVII-XXI століть міст і сіл району. У ній містяться фотографії і креслення близько сотні історичних і сучасних споруд.

«Якщо у першій книзі «Codex Slavutensis» зібрані більше архітектурні об’єкти і вона містить дані лише про місто, то у другій «Codex Universum» – додані розділи про транспорт, культурно-мистецькі події і представлений там район. У цю книгу увійшла також частина інформації про місто, яка не увійшла у першу частину», – пояснює Валерій Напиткін.

Валерій Напиткін каже, книгу вже встигли наректи "некрологом району"

За словами Валерія Напиткіна, враховуючи адміністративно-територіальну реформу – ця книга стане останньою про Славутчину у її нинішніх межах.

«Славутський район має щонайменше три унікальності. По-перше, те, що він був одним із найбільших в області, враховуючи те, що він охоплював два міста обласного підпорядкування – Нетішин і Славуту і до його складу входило 79 сіл. По-друге, унікальність в тому, що район майже повністю входив до земельних володінь князів Сангушків, а це мало величезний вплив на розвиток промисловості і архітектури. І по-третє, усі без винятку населені пункти району мають затверджену сучасну символіку, тобто герби і прапори», – пояснює автор.

Видання покликане розкрити цінні сторінки історії, цікавинки архітектурних, природних та туристичних об’єктів навіть попри те, що Славутчина не надто відома у туристичних колах. Однак, за словами автора видання, тут окрім лісів та озер, збереглися дерев’яні храми, водяні млини, вітряки, палаци, ДОТи, залишки ракетної бази.

«До речі, усі представлені у книзі церкви підбирали за списком Володимира Слободяна – це така класика жанру, церкви, які були відомі на Славутчині. Деясть із дванадцяти церков «живі» і двох із них навіть вдалося знайти фотографії. Дуже великі проблеми із Миньковецькою церквою, яка була п’ятнадцятиярусна, кам’яна і з якої було видно Острог», – розповідає автор.

Палац Четвертинських, що у селі Стригани, один із найцікавіших об'єктів

Він пояснює, що збирали тільки архітектурні дані для книги, а вже в історію не дуже заглиблювалися. І хоча книга вийшла тільки днів десять тому, її в районі вже встигли охрестити «некрологом району» у зв'язку із тим, що Славутського району, згідно із новим адміністративно територіальним поділом, не буде на мапі області.  

Читайте також: Від давніх карт до сучасних пам’яток: до Дня міста вийде книга про Хмельницький

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую