ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Зсув грунту в Хмельницькому: будівельники звинувачують один одного

Суспільство 14333

Міська влада запевняє, що ситуація контрольована.

Сьогодні, 19 серпня, в Хмельницькому на вулиці Кармелюка 4/2, що в мікрорайоні Озерній, стався зсув грунту поблизу багатоповерхівки. Мешканці будинку в надзвичайній події звинувачують будівельників, які поруч зводять будинок. Люди налякані ситуацією, адже є загроза, що 12-поверхівка житлового комплексу «Чайка-2» піде під землю…

Ще зранку журналісти сайту «Є» вирішили на місце події. І підписники сторінки сайту «Є» в Фейсбуці мали нагоду бачити в прямому ефірі те, що відбувається на Озерній.

Були там і представники різних служб та влади. За словами Андрія Бондаренка, заступника міського голови Хмельницького, ситуація контрольована. Утім, чи відселяти людей з будинку, рішення прийматимуть після заключення відповідного експерта. «Але ми вже ведемо перемовини з готелями та гуртожитками, щоб хоча б на одну добу пересилити усіх людей», - пояснив Андрій Євгенович.

Та хто винен у ситуації, що склалася? Мешканці будинку звинувачують «Будівельний Альянс Груп», який будує поруч будинок. «Ми виступали проти цього будівництва, - каже мешканець будинку Андрій Дрозда. – Але «Будальянс» нас запевнив, що вони для надійності збудують підпірну стіну. Ось і почали її зводити. Результат самі бачити». Що ще говорили, читайте в матеріалі: «Нам сказали евакуйовуватися»: у Хмельницькому біля багатоповерхівки стався зсув ґрунту».

Люди прокинулося приблизно о 4-ій ранку, бо почули якийсь шум. Думали, що ведуться будівельні роботи. А виявилося… почався зсув грунту. Його зафіксувала і камера відеоспотереження, яка розташована на будинку.

Генеральний директор ТОВ «Будівельний Альянс Груп» Іван Крутилко звинувачення на адресу його компанії відкидає.

«Ми навпаки за свій кошт будуємо підпорну стінку, - каже Іван Крутилко. - Той забудовник (який збудував «Чайку-2» - прим.авт) жодних дренажів чи підпірних стінок не зробив. Ми, передбачаючи подібну ситуацію, почали будувати підпірну стінку, яку мали передбачити ще при будівництві цього будинку. Тут жодного дренажу, водовідведення немає. Зараз ми це все робимо».

Представник забудовника «Чайки» Юрій Стьобал з ПП «ІМД «Респект» не погоджується зі звинуваченням на адресу його фірми. «У нас проєктом будівництва не передбачалося підпірної стіни, бо вона не була потрібною, - каже Юрій Стьобал. – Ми не проводили земельні роботи, тут вистачало насипу. Я не знаю, хто їм («Будальянсу» - прим.авт) проєктував цю підпірну стіну, адже не можна було так близько копати до нашого будинку». Та запевняє – вини його фірми в тому, що сталося, немає.

Зсув грунту стався приблизно о 4-ій ранку 19 серпня 2020 року
Зсув грунту на Озерній
Зсув грунту в Хмельницькому стався біля будинку на Кармелюка, 4/2
Будівельники обіцяють до кінця дня укріпити підпірну стіну

«Очевидно, що хтось із будівельників порушив будівельні норми, - каже Андрій Бондаренко. – Але в нас немає повноважень для контролю за будівництвом. Нам вже відомо, що у будинку «Чайки» немає підпірної стінки і дренажної системи. Тому, вважаю, що ті служби, які приймають у експлуатацію будинки, зведені з порушеннями, мають нести відповідальність. Але, хто винен в тому, що стався зсув, поки не готовий сказати. Чекаємо на висновок експерта».

Ось так ця земельна ділянка виглядала минулого року
Сьогодні вона має зовсім інший вигляд

Сайт «Є» проджовжуємо стежити за ситуацію з зсувом грунту на Озерній.

Коментарі:

Мельницький Вячеслав 20.08.2020 12:36

Ось ще один зсув грунту, але ніхто так і не реагує https://opencity.e-dem.ua/report/31205

Адміністратор 19.08.2020 17:18

Коли наш журналіст був на місці, там не було експерта. На жаль

Анатолій 19.08.2020 17:16

Будівельний Альянс сьогодні підкопує здоровезну яму під будинком, завтра взагалі кине його, бо його 4 будинки там не вміщуються. І за це йому нічого не буде, все прикриють, нічого іншого від нашого суспільства не чекаєш уже. Заступник мера одразу після інтервю пішов, як старий-добрий друг на так званий "чайок " до Крутілки прощо можна далі говорити чи щось розповідати. Чому не висвітлюється реакція експерта, який прибув на інцидент і заявив, що Альянс винний,-він порушив всі норми існуючі і взагалі немав права там підкоп робити. Як в наш час можна підкопати 5 метрів під будинок жилий, це дуже ще міцний будинок, що майже місяць підкоп стояв і ніякої тріщинни не було чи ще чогось. Навіть по відео видно, що бруківка розібрана і акуратно поскладуванна рівно до лінії відвалу. Очевидно Крутілко знав, що робить, а на що голова ОСББ дивився,- це дивно.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую