ye-logo.v1.2

Не ремонт, а справжнє шоу: як у Славуті відновили «американський» міст

Суспільство 9735
Міст ремонтували місцеві жителі, які об
Міст ремонтували місцеві жителі, які об'єдналися самостійно. Фото: Фейсбук, сторінка "Славута. Місто, яке зникає?"

І навіть видали книгу про нього.

У Славуті місцеві жителі самотужки взялися ремонтувати канатний пішохідний міст, який збудували ще у 70-х роках. Кажуть він, збудований, як копія відомого підвісного мосту «Золоті ворота», що у Сан-Франциску.

Спочатку ідею відновити міст і зробити його місцевою родзинкою, місцеві активісти оприлюднили у соціальних мережах, згодом її підтримала місцева влада, а краєзнавець та письменник Валерій Напиткін навіть зібрав усі матеріали про нього і видав окремою книгою.

До ремонту містка підійшли серйозно: оголосили збір коштів на матеріали, активізували місцевих підприємців із харчуванням і навіть розвагами. Міська рада забезпечила близько 70 літрів фарби та розчинника, два з чотирьох прожектори з сонячними батареями та допомогла із спеціалістами комунального підприємства.

Як повідомив один із організаторів відновлення містка В’ячеслав Соколовський, усього за декілька днів зібрали понад 7 тисяч гривень. За ці кошти придбали будівельні матеріали, пензлики та інші необхідні дрібниці для роботи. Також придбали ще два ліхтарі для освітлення на сонячних батареях, продукти харчування, посуд.

«Терли, дерли, ремонтували, варили, монтували, фарбували, співали, варили борщ, вареники, пекли хот-доги, пили узвар та кока-колу, співали та підтанцьовували. А ще знайомилися, гуртувалися, сміялися, здружилися, підняли Прапори, заспівали Славень», – так коротко описав весь процес ремонту В’ячеслав Соколовський.  

На відновлення мосту прийшли усі бажаючі
Зварювальники комунального підприємства відновили усі пошкоджені ділянки
До фарбування міст готували декілька днів

Міст готували до ремонту протягом декількох днів, розчищали всі елементи конструкції, залатували дірки, ремонтували усе, що було пошкоджено, збирали необхідні матеріали і реманент. У п'ятницю, 21 серпня, після усіх підготовчих робіт, міст пофарбували, як і планували, у помаранчевий колір, почепили ліхтарі, український і американський прапор. В результаті, як повідомив В'ячеслав Соколовський, залишилися усі задоволені і вдячні один одному за роботу, а майже 10 літрів фарби, яка залишилася, після завершальних робіт, передадуть для комунального підприємства.   

Варто зазначити, що у мережі Фейсбук вже підхопили ідею кольорового мосту і в Нетішині.

Міст прикрасили українським і американським прапорами
Місцеві жителі сподіваються, що оновлений міст стане популярним як для прогулянок, так і для фотосесій

Усі фото зі сторінки у Фейсбук, спільноти "Славута. Місто, яке зникає?"

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую