ye-logo.v1.2

Верховний Суд вирішить, чи можна судити Зеленського за порушення карантину в Хмельницькому

Суспільство 1749
Володимира Зеленського звинувачують у порушенні карантину під час його червневого візиту у Хмельницький
Володимира Зеленського звинувачують у порушенні карантину під час його червневого візиту у Хмельницький. Фото: president.gov.ua

Проте остаточно це питання має розтлумачити Конституційний Суд України.

Вранці 18 вересня на пленум Верховного Суду України буде винесено питання можливості притягнення Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину. Про це повідомила пресслужба Верховного Суду.

За її інформацією, о 10-й годині у цю п’ятницю пленум Верховного Суду розгляне питання звернення до Конституційного Суду за трьома поданнями. Одне з них стосується Володимира Зеленського. А саме — чи не суперечить Конституції притягнути президента до адміністративної відповідальності під час виконання ним повноважень.

Нагадаємо, під час робочого візиту в Хмельницький Володимир Зеленський 3 червня зайшов випити кави в один зі закладів громадського харчування міста. Разом з ним всередині перебували Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет, представники Офісу президента та головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Всупереч тодішнім карантинним обмеженням власник кафе обслуговував представників влади всередині закладу громадського харчування. А посадовці перебували там без вдягнених захисних масок. Відповідно місцеві правоохоронці склали на всіх учасників кавування протоколи за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

Зрештою Хмельницький міськрайонний суд постановив оштрафувати на 17 тисяч гривень кожного з учасників кавування та власника кафе. Виключенням став Володимир Зеленський. Місцевий орган правосуддя постанови звернутися до Верховного Суду за тлумаченням, чи можна притягувати президента до адміністративної відповідальності під час виконання ним повноважень.

Читайте також: Зеленський вважає за потрібне добудувати два блоки Хмельницької АЕС

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую