ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Зеленський вважає за потрібне добудувати два блоки Хмельницької АЕС

Суспільство 2813

Про це президент заявив під час візиту на атомну електростанцію.

Сьогодні, 9 вересня, президент України завітав на Хмельниччину з другою за рік робочою поїздкою. Цього разу Володимир Зеленський побував й на Хмельницькій атомній електростанції. Там він без присутності преси поспілкувався з представниками АЕС. Лише після цього він провів брифінг для засобів масової інформації, під час якого заявив про доцільність добудови двох енергоблоків.

«Зараз підіймали декілька питань: Хмельницької АЕС і заборгованості, яка накопичилася впродовж десяти років, — каже Володимир Зеленський. — Найближчими днями ми проведемо нараду з прем’єр-міністром, міністром енергетики та професіоналами з цієї сфери, а також від мене буде указ щодо заходів з підтримки ядерної енергетики України».

За словами президента, крім питання заборгованості перед сферою ядерної енергетики, важливим є питання її подальшого розвитку. Зокрема, очільник держави вважає за потрібне добудувати третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС. Це питання мають розглянути найближчим часом.

Наразі енергоблок №3 збудований орієнтовно на 75 відсотків
Так він виглядає зсередини
А енергоблок №4 споруджений приблизно на 15 відсотків
Очільнику держави презентували проєкт їх добудови
«Якщо запустимо третій і четвертий блоки, то загалом по країні з’явиться ще 100 тисяч робочих місць», — Володимир Зеленський

«Я побачив цифри (мається на увазі ціна добудови двох енергоблоків — авт.). Вони дійсно не прості для українського бюджету, але є вихід. Зокрема, я бачив пропозиції директора Хмельницької АЕС, де ми можемо знайти гроші та у які терміни. Якщо ж запустимо третій і четвертий блоки, то під час їх добудови й запуску загалом по країні з’явиться ще 100 тисяч робочих місць», — заявив Володимир Зеленський.

Повний брифінг президента України ви можете переглянути завдяки запису прямої трансляції від кореспондентів сайту «Є». 

Нагадаємо, у першій половині серпня виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявляв, що до кінця цього року мають остаточно розв’язати питання добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Щоб запустити цей процес, за необхідний законопроєкт має проголосувати Верховна Рада України.

За словами Петра Котіна, введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4 щорічно забезпечать додаткове виробництво 16,2 мільярда кіловат-годин електроенергії. Наразі третій енергоблок зведений орієнтовно на 75 відсотків, а четвертий — на 15 відсотків. За нинішніми цінами їх добудова коштуватиме 76,8 мільярда гривень.

Читайте також: Чому центр Хмельницького «простояв» у заторах

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую