ye-logo.v1.2

Приймають непотрібні дивани й холодильники: у Хмельницькому запрацював новий центр сортування

Суспільство 13032

Облаштували спецмайданчик біля міського сміттєзвалища.

В обласному центрі сьогодні, 22 вересня, відкрили Центр управління відходами. Відтепер хмельничани мають єдиний майданчик, куди можна безкоштовно привезти непотрібні меблі, побутову техніку, одяг та інше. Знаходиться він поблизу міського полігону за адресою проспект Миру, 7.

«Центр збиратиме побутові відходи, які будуть іти на переробку, утилізацію або повторне використання. Завдяки новому майданчику, значно зменшиться навантаження полігону тими матеріалами, які розкладаються довгий час і шкодять екології. Хмельничани повинні розуміти, що привозити сюди сміття треба уже відсортоване і кинути у відповідний контейнер. На майданчику знаходитиметься наш працівник, який допомагатиме містянам зорієнтуватись. Але, разом з тим, люди мають зрозуміти, що тут самообслуговування. Територія освітлюється у темну пору, встановлені відеокамери. Графік роботи - щодня, крім понеділка, з 8.00 до 19.00. Розуміємо, що більшість возитиме непотрібні речі на вихідні», - розповідає директор офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» Микола Ваврищук.

Центр знаходиться біля полігону
Стіну біля майданчика розмалювали учні ВПУ №25
Привозити сміття можна і у вихідні

За його словами, Центр управління відходами прийматиме такі відходи, які не збирає жодне із комунальних підприємств країни. По перше — це меблі. Дивани, стільці, столи чи шафи у хорошому стані, зберігатимуть на підприємстві і хмельничани, які їх потребуватимуть, зможуть забрати їх безкоштовно. Єдина вимога – свій транспорт.

Схожа система працюватиме і з одягом. Чисте та в хорошому стані вбрання, яке привозитимуть містяни, передаватимуть у соціальні центри та потребуючим. Якщо ж тривалий час його ніхто не забиратиме, то відправлятимуть до притулку для тварин. Там він знадобиться, особливу в холодну пору.

«Прийматимемо у Центрі і небезпечні відходи, які збирає екобус, та побутову техніку. Щось відправлятимемо на металолом, щось віддаватимемо навчальним закладам, які навчають студентів ремонтувати техніку. Просимо сюди привозити також зелені та будівельні відходи», - додав Микола Васильович.

Скло, папір та ПЕТ ідуть на переробку
У великі контейнери складатимуть меблі, техніку та одяг
Будівельні відходити використовуватимуть для посипання дороги на сміттєзвалищі

Загалом у Центрі управління відходами сортуватимуть 13 різних фракції. Обійшлося облаштування території та закупка обладнання міському бюджету та комунальному підприємству «Спецкомунтранс» у понад 1,5 мільйона гривень. Зокрема, підприємство спрямувало ті кошти, які заробило на дегазації сміттєзвалища.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, створення Центру управління відходами — це один з етапів реалізації концепції «Розумне довкілля», яку впроваджує місто з 2017 року. Це комплексна система сортування, управління і поводження з відходами, яка завершиться будівництвом сміттєпереробного заводу.

Центр приймає такі види відходів:

- меблі
- будівельні відходи (крім великих будівельних відходів)
- змішані відходи
- "зелені відходи" (скошена трава, дрібні гілки, опале листя)
- одяг (чистий і в задовільному стані)
- папір
- ПЕТ
- поліетилен (пакети, поліетиленова плівка, стретч-плівка)
- скло (скло і склобій)
- упаковка (тетрапак, елопак, паперові стакани і тарілки, паперові відерці з попкорну тощо)
- побутова техніка
- метал
- небезпечні відходи (батарейки та акумулятори, електричне та електронне обладнання, люмінесцентні лампи, миючі засоби, побутова хімія з тарою, зіпсовані медикаменти, неушкоджені ртутовмісні матеріали, відпрацьовані фільтри, фарби, клеї, розчини з тарою.

Адреса: проспект Миру, 7; телефон: +38 067 37 81 271.

Читайте також: Деталі будівництва хмельницького сміттєпереробного заводу розповіли у «Розумному довкіллі»

 

Коментарі:

Антін 25.09.2020 20:30

Сьогодні шукали це місце, але зайшли не одразу, :-) на-жаль... :-( Тім, хто буде шукати, ось «наведення»: 49.459740, 26.962893 ( 49°27'35.1"N 26°57'46.4"E ) https://goo.gl/maps/bTNzPGoRhoeYeAZf6 https://www.google.com/maps/place/49%C2%B027'35.1%22N+26%C2%B057'46.4%22E Це - біля перетину Західній окружній та вулиці Миру.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую