ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як у Хмельницькому справляється з дошкільнятами чоловік-вихователь

Суспільство 14684
У День дошкілля розповімо про єдиного в місті чоловіка-вихователя
У День дошкілля розповімо про єдиного в місті чоловіка-вихователя. Фото: автора

Хмельничанин єдиний в місті чоловік, який працює вихователем у дитячому садочку.

Дошкільнята його називають «дядя», «Борисович», «вихователь» і навіть «вихователька». Вони обіймають його за шию, горнуться та просяться «на ручки». Багато з них вперше у житті розлучилися так надовго зі своїми рідними. Аби заспокоїтися, вони потребують море тепла і ласки. Тож поки дітлахи проходять період адаптації в садочку, Борис Борисович заміняє їм і маму, і тата. А звикнувши один до одного, стає малятам справжнім другом.

28-річний хмельничанин Борис Нікітішин працює вихователем у дитячому садочку вже п’ять років. За ці роки він випустив дві групи дітлахів у НВК №31. Зараз чоловік займається вихованням молодшої групи. Щодня він йде на роботу, аби розважити, навчити, зацікавити тридцять дві пари допитливих оченят, які ще не звиклися бути окремо від мами. Каже, свою роботу обожнює, адже щиро любить проводити час з дітлахами.

«Я з дитинства знав, що буду педагогом. Закінчивши дев’ять класів у школі, вирішив вступати до Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Так склалося, що навчався за спеціальністю «вихователь логопедичної групи. Я вирішив, що треба спробувати, адже мені подобається бути з дітьми. З ними завжди весело і цікаво проводити час. Вони мене можуть чогось навчити, а чогось я їх навчаю», - пояснює хмельничанин.

Незвичною свою професію чоловік не вважає. Говорить: те, що вихователем має бути жінка, швидше нав’язаний стереотип. Адже чоловік може так само впоратися з доглядом за дошкільнятами, або й навіть зробити світ дитини більш різноманітним.

Борис Борисович працює вихователем у садочку останніх 5 років.

«Я такий, як діти, маленький. Можу з ними гратися, «дуркувати». Коли треба, скажу як можна робити, а як ні. Але зазвичай даю дітям самим робити вибір. Я не стою вище них, а намагаюся бути нарівні. Так їм завжди цікаво і комфортно», - зізнається Борис Борисович.

Все навчання дітлахів проходить в ігровій формі. Часто ідеї як розважити малечу виникають просто находу. За словами вихователя, під час ігор у хід йдуть будь-які предмети. У такій дружній атмосфері контакт швидше налагоджується.

«Звісно, є затверджена навчальна програма, якої я дотримуюся. Але завжди намагаюся щось своє додати. Виходить творча робота. Все ж найбільше з дітьми мені подобається в різні спортивні ігри грати», - каже чоловік.

Одягтися в костюм Буратіно чи перевтілитися в гігантського сніговика, зайнятися рукоділлям, створити аплікацію для Бориса Борисовича звична справа. «А що тут складного? Візьмемо листочок, наклеїмо його, горішок, ще один листочок. Діти потім фантазують що у нас вийшло, чи це квіточка, чи звір який», - розповідає він.

Свого вихователя дітлахи не бояться, а й навіть навпаки: побачивши його, просто навалюються гуртом на нього. Він же намагається кожному приділити увагу, когось взяти на руки, когось приголубити.

У перші тижні дошкільнята не адаптовані до садочку, тож потребують ще більше турботи.

Працювати у жіночому колективі для Бориса Нікітішина теж давно стало нормою. Як згадує хмельничанин, спочатку було трохи «не по собі» перебувати єдиним у компанії дівчат. З часом усі звикли, і тепер один одному допомагають і підтримують. Батьків така нестандартна ситуація не хвилює, головне, щоб з їхніми дітьми в садочку знаходили спільну мову.

Родина його вибір теж підтримує. Борис одружений і виховує 5-річного сина. Маючи досвід вихователя, чоловік активно застосовує педагогічні прийоми й вдома. Як зізнається вихователь, змінювати професію не входить у його плани. Як же складеться у майбутньому – час покаже, а зараз він з задоволенням щодня ходить на роботу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую