ye-logo.v1.2

Хмельницька бібліотека відзняла виставу з використанням сенсорної терапії

Суспільство 2899
Під час презентації виступила одна із маленьких актрис
Під час презентації виступила одна із маленьких актрис. Фото: автора

Участь у зйомці постановки взяли діти.

Сьогодні, 29 вересня, у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка презентували інтерактивну виставу, участь у якій брали діти з інвалідністю. Для роботи над постановкою, бібліотека закупила спеціальне обладнання – коврики та інші елементи для сенсорної терапії. Маленькі актори активно використовували це обладання під час зйомки вистави «Подорож до сонечка», яку тепер можна переглянути у вільному доступі. 

Реалізація проєкту стала можлива завдяки здобуттю бібліотекою гранту від Українського культурного фонду. Таким чином вдалося залучити 117 тисяч гривень на закупку сенсорних елементів та оплати праці режисера, відеографів та інших залучених осіб. Діток, через карантинні обмеження, запрошували на репетиції по черзі. Спочатку вони спілкувались із психологом, а потім виконували ролі. Відбувалось це все на малій сцені Хмельницького музично-драматичного театру імені Михайла Старицького.

«Ми активно використовували сенсорну терапію під час підготовки до виступів. Ця методика підходить загалом для всіх категорій дошкільнят і впливає не лише психіку, а й фізіологічний стан. Особливо корисна для дітей з порушеннями зору, а таких діток було залучено більшість. Результат – малеча вже на репетиціях була уважнішою, розкутішою, краще реагувала на інструкції, була адаптована до участі у виставі», - розповідає психолог проєкту Наталя Берегова.

На презентацію прийшли ті, хто реалізовував проєкт
Відео вистави незабаром можна буде переглянути на сайті бібліотеки

За її словами, траплялось таке, що маленькі актори плакали від хвилювання, але на фінальному етапі адаптувались і комфортно спілкувались зі всіма.Таким чином вони соціалізувалися, подолавши певні комплекси – сором'язливість, невпевненість в собі.

Як повідомила директорка Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка Валентина Черноус, загалом участь у зйомках вистави «Подорож до сонечка» взяло семеро діток із вадами зору та загальним фізичним розвитком. Реалізовували проєкт упродовж останніх трьох місяців.

Елементи для сенсорної терапії залишаться у бібліотеці
Дітки зможуть вільно користуватись усіма новинками

«Головна мета, яку ми ставили – соціалізація й адаптація дітей з особливими потребами, толерантне спілкування, можливість надати дітям такі послуги в бібліотеці, де б вони могли не тільки навчитись, а й творчо розвиватися. Відзняту виставу ми показуватимемо вихователям ДНЗ, спеціалістам, які працюють із дошкільнятами. Якщо до нас звертатимуться із закладів освіти, де працюють із дітьми з інвалідністю, ми поділимося досвідом і сценарієм вистави, щоб вони могли її повторити на різноманітні свята», - зазначила директорка бібліотеки.

Усі закуплені масажні килимки, басейн з кульками, анімаційний пісочний стіл та інше, залишаться на базі бібліотеки і її відвідувачі зможуть його використовувати.

Нагадаємо, це вже другий проєкт, який реалізовує бібліотека, спрямований на розвиток та задоволення потреб дітей із обмеженими можливостями. Торік бібліотека спільно із хмельницькими акторами та волонтерами озвучили повість Оксани Радушинської «Метелики в крижаних панцирах». Записали аудіо у спеціальному форматі, який призначений для слабозорих або повністю позбавлених зору.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую