ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Світлини хмельницького фотографа стали кращими у двох номінаціях конкурсу «Вікі любить Землю»

Суспільство 1531
Національний природний парк «Подільські Товтри»
Національний природний парк «Подільські Товтри». Фото: wikilovesearth.org.ua

Фото Сергія Зиська перемогли у номінації «Найкраща фотографія області».

В українській частині міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» обрали найкращі фото зроблені на територіях природно-заповідних об’єктів держави. Серед них роботи хмельницького фотохудожника Сергія Зиська. Переможні світлини річки Дністер, зроблені на території Хмельницької та Вінницької областей стали кращими фотографіями із цих регіонів за версією конкурсу.

«Переможцем номінації «Найкраща фотографія Хмельницької області» став знімок, зроблений у межах національного природного парку «Подільські Товтри» біля села Субіч. Автором фото є Сергій Зисько, який вже тричі перемагав у цій номінацій — у 2016, 2018 та 2019 роках. Переможне фото Вінниччини також зробив Сергій Зисько. На знімку зафіксована панорама Дністра біля села Лядова, на території, що входить до Лядівського заказника, також у кадрі видно Нагорянські печери», - повідомляють на сайті конкурсу.

Сергій Зисько розповів, що цьогоріч подав світлини зроблені й в інших регіонах. Зокрема, фото із Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Черкаської, Київської, Чернівецької областей.

Лядівській заказник та вид на Нагорянські печери

«Я маю колекцію фотографій, які зробив власноруч і хочу поділитись нею. Маю на меті показати українцям та світу, яка чудова природа в Україні», - пояснює фотограф.

За його словами, попереду ще один етап конкурсу «Вікі любить Землю», де обиратимуть ТОП-10 серед найкращих фотографій з 27 регіонів України. Оголосять переможців наприкінці жовтня. Цій десятці буде надана можливість позмагатись на міжнародному етапі конкурсу, разом із такими ж переможцями в інших країнах.

Довідково: Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) має на меті поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;

Проводиться конкурс в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2020 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую