ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Як «червоними» зонами Хмельниччини курсуватимуть автобуси та потяги

Суспільство 9798
Наразі у «червоних» зонах Хмельницької області не приймають пасажирів лише потяги далекого сполучення
Наразі у «червоних» зонах Хмельницької області не приймають пасажирів лише потяги далекого сполучення. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Наприкінці цього тижня дозвіл на пасажирські перевезення у «червоних» зонах області можуть переглянути.

Сьогодні, 19 жовтня, у деяких частинах Хмельницької області почав діяти «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки. Зокрема, у Хмельницькому, Нетішині, Славуті, а також у Волочиському, Городоцькому, Дунаєвецькому, Красилівському, Старосинявському та Теофіпольському районах. Відповідно там набули чинності додаткові карантинні обмеження. Тому кореспонденти сайту «Є» запитали у першого заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Романа Примуша, як будуть здійснювати пасажирські перевезення автомобільним і залізничним транспортом.

Раніше, 16 жовтня, голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет повідомляв, що запровадження «червоної» зони карантину не вплине на пасажирські перевезення. Зокрема, додаткових обмежень не передбачено для перевезень залізничним транспортом.

Однак через день пресслужба АТ «Укрзалізниця» повідомила про скасування продажу квитків на потяги далекого сполучення зі станцій Хмельницький, Волочиськ, Славута та Дунаївці. Відповідно у цих містах з опівночі 19 жовтня залізничний транспорт продовжив курсувати й здійснювати висадку пасажирів. А ось сісти на потяг далекого сполучення там вже не можна.

«Це практика Укрзалізниці, — вважає Роман Примуш. — Потяги далекого сполучення й надалі курсують і здійснюють висадку пасажирів, наприклад у Хмельницькому. Проте в Укрзалізниці є практика у «червоних» зонах не здійснювати посадку пасажирів».

За словами Романа Примуша, поки що подібних змін не запроваджено щодо руху приміських потягів. Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не передбачила обмежень щодо перевезень всередині Хмельницької області. Зокрема, залізничним транспортом.

«Відповідно перевезення автомобільним транспортом (автобусами — авт.) теж здійснюється у звичному режимі. Однак така практика у Хмельницькій області поки діятиме тиждень. Він буде випробувальним. З огляду на епідеміологічну ситуацію та дотримання карантинних правил перевізниками, наприкінці цього тижня будемо вирішувати, чи продовжити таку практику й надалі, чи вжити додаткові обмеження», — зазначив Роман Примуш.

Також він додав, що зі сьогоднішнього дня у «червоних» зонах Хмельниччини заборонено проведення масових заходів за участю понад 20 людей, приймати відвідувачів кінотеатрам, театрами, розважальним закладам. Крім того, регіональна комісія заборонила роботу закладів громадського харчування та торгово-розважальних центрів з 20-ї години до 7-ї ранку.

Нагадаємо, попри деякі обмеження у міста та районах Хмельницької області, які були перенесені до «червоної» зони, надалі можуть працювати заклади громадського харчування й торгово-розважальні центри, крім визначеного регіональною комісією часу, можуть здійснюватися пасажирські перевезення, а також — працювати заклади освіти. Втім, це більше стосується дитсадків, адже нині усі школи області пішли на осінні канікули.

«Ми запропонували провести експеримент і на найближчий тиждень не запроваджувати жорстких обмежень. Це стосується лише двох областей: Хмельницької та Харківської», — зазначив під час брифінгу 16 жовтня Дмитро Габінет.

Читайте також: «Це буде показовий тиждень» - ОДА про динаміку захворюваності на Covid-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую