ye-logo.v1.2

Як волонтерський «БУР» відновлював історичну пам’ятку в Хмельницькому

Суспільство 744
Хмельницький став останнім в цьому сезоні місцем, де працювали
Хмельницький став останнім в цьому сезоні місцем, де працювали "бурівці". Фото: автора

Активісти ремонтували «Народний дім» у Гречанах.

Десять днів волонтери зі всієї України допомагали відновлювати історичну будівлю у мікрорайоні Гречани в Хмельницькому. Тридцять учасників благодійної організації «БУР» разом з місцевими активістами працювали над створенням культурно-освітнього простору в «Народному домі».

Разом ремонтували три кімнати першого поверху будівлі, якій понад 90 років. За цей час винесли з приміщення сміття, почистили стіни, обшили їх гіпсокартоном. «Бурівці» допомогли закупити двері, лампи, люстри, розетки та інше необхідне приладдя у приміщення. Про це розповів заступник директора спортивно-культурного центру «Плоскирів » Роман Гурницький, який став місцевим координатором волонтерського табору. За його словами, наразі громадський простір облаштований на 60%.

«Бур» показує власним прикладом, як громада може бути залучена до процесів створення громадських просторів та допомоги сім’ям. У нашому випадку це було дуже важливо. Нашим будинком майже ніхто не займався. Є 60 «квадратів», які зараз належать комунальному підприємству СКЦ «Плоскирів». На них ми й запросили «БУР», - говорить Роман. - Фактично, частину грошей привезли бурівці, решту зібрали завдяки їхній франдрейзинговій ініціативі «Стовбур». Майже на 90% ми покрили всі наші затрати, але ми не призупиняємо збір коштів, продовжуємо програму. Нам не вистачає грошей ще на одне вікно».

Враховуючи карантинні обмеження «червоної зони», бурівці роз’їхалися трохи швидше, ніж планувалося. Менеджер локального залучення і краудфандингу «БУРу» Олексій Лавриненко розповідає, роботу над облаштуванням простору продовжать вже місцеві активісти. У майбутньому відремонтоване приміщення стане майданчиком, де будуть проводитися гуртки, освітні заходи та різноманітні ініціативи.

Волонтери працювали протягом десяти днів.
Продовжать облаштовувати простір хмельницькі активісти.
Також волонтери допомогли з ремонтом будинку багатодітній сім'ї з Хмельницького.

«Ми показуємо своїм прикладом, що допомагати не так і складно. Можна по-трохи крокувати вперед і розвиватися. Завдяки цьому люди, які закінчують табір, відчувають натхнення. Їм приємно розуміти, що своїм маленьким внеском вони допомагають змінити комусь умови життя на кращі, змінюється їхнє бачення на життя, - каже Олексій. - За шість років діяльності у нас спільнота нараховує більше трьох тисяч осіб. У нас є люди, які приїжджають з року в рік. Ми їх раді бачити, але запрошуємо нових».

Хмельниччина виявилася останнім регіоном в Україні, де працювали волонтери «БУРу». «Народний дім» став 13 об’єктом, який цього року ремонтували активісти. Всього за чотири роки діяльності організації волонтери побували у 75 громадах України.

«У нас підхід класичний – ми допомагаємо зробити майбутній громадський простір або молодіжну платформу закритого чи відкритого типу і часто створюємо мурали. Паралельно у кожній громаді, де ми буваємо, намагаємося допомогти хоча б одній сім’ї з базовими побутовими потребами. Адже саме з цього починався наш проєкт – ми допомагали сім’ї з Краматорська, яка постраждала від обстрілів», - говорить «бурівець».

З собою волонтери привезли «Бур-мобіль», з якого продавали хмельничанам каву та заохочували долучитися до роботи. 

У Хмельницькому волонтери допомагали багатодітній сім’ї з Гречан. Активісти зайнялися перекриттям покрівлі, облаштування та утепленням ґанку. Також, за словами волонтера, до робіт активно долучалися й місцеві мешканці. Поки одні допомагали з ремонтом, інші готували їжу для волонтерів.

Як розповів Олексій Лавриненко, наступного тижня у «Народний дім» мають прийти замовлені вікна, конвектори та столики. Далі роботу над облаштуванням простору має продовжити команда місцевих волонтерів.

Незабаром у приміщенні замінять старі вікна.
Хмельницькі активісти роботу планують продовжити.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую