ye-logo.v1.2

Волонтери з різних куточків країни взялися відновлювати історичну будівлю в Хмельницькому

Суспільство 2381
У Хмельницькому волонтери відновлюють історичну будівлю під молодіжний простір
У Хмельницькому волонтери відновлюють історичну будівлю під молодіжний простір. Фото: Суспільного Поділля

Облаштовують «Народний дім» на Гречанах.

Тридцять волонтерів Всеукраїнського табору «Будуємо Україну разом» приїхали в Хмельницький ремонтувати архітектурну та історичну пам’ятку в мікрорайоні Гречани. Як повідомляє «Суспільне Поділля», планують відремонтувати три кімнати та облаштувати подвір`я колишнього польського «Народного дому». Згодом активісти хочуть повністю реставрувати старе приміщення та облаштувати там молодіжний простір із залами для відпочинку та освітніх програм.

За словами координаторки культурної програми Ганни Іванової, у перший день таборування волонтери винесли сміття та підготували об’єкт до наступних ремонтних робіт. Працюватимуть молоді люди щодня з 9-ї до 15-ї години до 18 жовтня. Як зазначають волонтери, кожен хмельничанин може приєднатися до таборування, аби допомогти створити в цьому будинку молодіжний простір.

«Знаю, що цю будівлю ще в 20-х роках минулого століття збудували власним коштом місцеві поляки, яких ще тут називають мазурами. Це був їхній такий культурний та освітній простір – тут була і школа, і місцевий театр. Тому треба цю будівлю обов’язково відновити, щоб збереглася у Хмельницькому якась автентичність. І, звісно, щоб зберегти дух мазурів», - каже Ганна Іванова.

Мешкають волонтери в будинку культури. Сплять на сцені, їдять у фойє.

Як розповіла менеджерка волонтерських таборів Анастасія Драчук, у їхній спільноті 7,5 тисяч людей, які приєднуються до таборувань, коли можуть.

«Дуже часто люди спеціально беруть відпустки хоча б на тиждень, щоб побути в таборі. Тут не буває випадкових людей, тут люди всі цікаві», - сказала Анастасія Драчук.

За словами дівчини, 70 відсотків видатків на роботу табору - ресурси організації. 30 відсотків має забезпечити місцева команда. І вже три роки, як БУР підтримує міністерство молоді і спорту України.

Облаштування молодіжного простору - перший волонтерський табір у Хмельницькому. Він буде останнім у 2020 році для волонтерів БУРу та 75-им за шестирічну історію руху.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую