ye-logo.v1.2

Старе кладовище у Хмельницькому: роботу над створенням меморіального парку продовжують

Суспільство 2755
На кладовищі вдалося зафіксувати близько двох тисяч поховань, які мають будь-які зовнішні ознаки
На кладовищі вдалося зафіксувати близько двох тисяч поховань, які мають будь-які зовнішні ознаки. Фото: з архіву

Уже провели інвентаризацію могил та геосканування.

У Хмельницькому продовжують роботи з перетворення старого кладовища, що на Кам’янецькій, на меморіальний комплекс. Наразі тут вже провели інвентаризацію могил на православному та католицькому секторах, а також здійснили геосканування тих, ділянок, які нагадують галявини. Про це сайту «Є» розповів Сергій Бортник, керівник спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба».

«Ми провели геосканування тих ділянок, де могили візуально не простежуються. І справді, як і припускали, тут також виявили поховання. Юридично кладовище уже закрили. Тож надалі плануємо подавати на виконком проект щодо рішення про перетворення його на меморіальний парк», - каже Сергій Бортник.

Також, зазначає він, наразі історики та краєзнавці продовжують роботу над формуванням путівника по старому кладовищі, який складатиметься з декількох розділів. Зокрема, тут буде розміщена вся наявна інформація про поховання, зафіксовані під час інвентаризації, а також розділи про історію кладовища та відомих особистостей, які тут поховані.

З червня інвентаризацію могил на кладовищі проводив історик Ярослав Михайловський. За цей час йому вдалося зафіксувати близько двох тисяч поховань, які мають будь-які зовнішні ознаки. Саме він натрапив на надгробки, котрі свідчать про те, що старий цвинтар дещо давніший, аніж вважали донедавна.

Загалом, ідея перетворити кладовище на Кам’янецькій на меморіальний парк з'явилася ще на початку року, а вже у червні відбулося перше засідання робочої групи по створенню меморіального парку. Це буде щось на зразок того, яким є Лук’янівський цвинтар в Києві та Личаківський у Львові.

Читайте також: Археолог Володимир Захар’єв видав книгу про Плоскирів XVIII століття.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую