ye-logo.v1.2
27 Вересня, 2020

Старий цвинтар в Хмельницькому виявився давнішим, ніж вважали донедавна

Історія 16696
Наразі на православному секторі описали вже майже тисячу могил
Наразі на православному секторі описали вже майже тисячу могил. Фото: З фейсбук-сторінки Ярослава Михайловського

Під час інвентаризації могил натрапили на надгробки, які про це свідчать.

У Хмельницькому на старому цвинтарі, що на вулиці Кам’янецька, продовжують роботи першого етапу перетворення кладовища на історико-меморіальний комплекс. Наразі тут вже завершили інвентаризацію могил православного сектора, яку розпочали наприкінці червня. Як розповів сайту «Є» історик та археолог Ярослав Михайловський, який, власне, і проводить роботу з фіксації, опису та нанесення на топографічну карту могил, кладовище виявилося дещо давнішим, ніж думали донедавна.

За словами Ярослава Михайловського, раніше вважалося, що функціонувало кладовище з 1880-х років.

«Однак, під час інвентаризації трапилися могили з добре збереженими надгробками, на яких зазначена дата смерті 1877 та 1878 роки. І це лише ті, що збереглися. А є й такі, котрі вже стерті з лиця землі. Можливо, вони були ще давнішими… Тому можемо припустити, що цвинтар почав функціонувати дещо раніше, ніж було прийнято вважати. Причому ці старі збережені могили розташовані не скраю сектора, а посередині цвинтара. Це дивно. Адже перших покійників, зазвичай, ховають, починаючи з якогось боку. А ці - в самісінькому центрі», - розповідає Ярослав Михайловський.

Під час інвентаризації трапилися могили з надгробками, на який зазначена дата смерті 1877 рік
Під час інвентаризації натрапили на могилу секретаря Дніпропетровського підпільного обкому Дмитра Садовниченка

Додає, що наразі йому вдалося описати вже 989 могил. Серед них знайшлася і могила секретаря Дніпропетровського підпільного обкому Дмитра Садовниченка, ім’я якого тепер поповнить список непересічних особистостей, чий прах покоїться на старому цвинтарі на Кам’янецькій. Путівник, де буде розміщена інформація про відомих людей, які поховані на цьому кладовищі, буде виданий згодом.

Наразі пан Михайловський переходить до інвентаризації католицького сектора. Каже, він більш впорядкований, тож робота просуватиметься швидше.

Читайте також: Старе кладовище у Хмельницькому: про непересічну історію та меморіальний парк.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую