ye-logo.v1.2

«Пакунок малюка»: породіллі не поспішають за грошовою компенсацією

Суспільство 2306
"Пакунок малюка" планують повернути
"Пакунок малюка" планують повернути. Фото: www.0532.ua

Найближчим часом мають повернути послугу у натуральному вигляді.

Влітку уряд ухвалив рішення про скасування закупівель так званих «пакунків малюка». Породіллі замість натуральної допомоги могли оформити спецкартку, на яку Міністерство соціальної політики переховувало п'ять тисяч гривень — вартість вмісту пакунку.

«У нас в області є запас 65 пакунків в окремих пологових відділеннях. Це Летичів, Віньківці та Деражня. Якщо жінка народжує у медзакладах цих населених пунктів, то їм видають пакунок. Решта породіль Хмельниччини мають звернутись за фінансовою компенсацією. Десь з вересня, коли в більшості закладів закінчились пакунки, до структурних підрозділів соціального захисту населення в області за компенсацією звернулась 251 людина. Хоча за цей період було видано 838 довідок про неотримання пакунків. Чому молоді батьки не ідуть за монетизацією, не можу пояснити. Можливо, мало обізнані», - каже начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім'ї Департаменту соціального захисту населення в області Вадим Маруняк.

За його словами, зараз під час виписки із лікарні породіллі дають довідку, про те що вона не забезпечена натуральною допомогою «Пакунок малюка». Аби отримати компенсацію за послугу, вона має оформити у ПриватБанку спецкарту і в же з нею, довідкою про пакунок, свідоцтвом про народження дитина та своїм паспорт іти до місцевого органу соціального захисту.

«Соцзахист передає списки отримувачів компенсації до Мінсоцполітики. Коли гроші будуть нараховані на спецкарту, прийде смс-сповіщення. Далі, батьки можуть іти у торгові мережі, перелік яких є на сайт Мінсоцполітики, і там розрахуватись за потрібні дитячі речі. Просто зняти кошти з картки не можливо. Звернутись за оформленням послуги можна до року», - додав Вадим Дмитрович.

Днями президент підписав закон щодо відновлення видачі «пакунків малюка». Однак в ньому нам не вдалося відшукати термінів, коли ж він з'явиться у натуральному вигляді. Не знають цього і в обласному департаменті соціального захисту.

Відомо лише, що допомога видаватиметься протягом 30 днів після народження дитини. Її вартість становитиме не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, а це орієнтовно 6 тисяч гривень.

«Видаватимуть «пакунки малюка» у закладах охорони здоров'я. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування. Крім того, Кабінет Міністрів має затвердити порядок надання «пакунка малюка», передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти», - зазначили на сайті президента.

Читайте також: «Зимова» субсидія-2020: кому призначать автоматично та хто має право на її отримання

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую