ye-logo.v1.2

«Зимова» субсидія-2020: кому призначать автоматично та хто має право на її отримання

Суспільство 25650
Переважна кількість субсидіантів отримують допомогу в готівковій формі
Переважна кількість субсидіантів отримують допомогу в готівковій формі. Фото: ілюстративне Shutterbug75 з сайту Pixabay

Розповідаємо про всі нюанси призначення цієї допомоги в опалювальний період.

Органи соціального захисту продовжують розраховувати субсидію на опалювальний сезон. Про особливості оформлення цього виду допомоги в зимовий період ми запитали в начальника управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім`ї Департаменту соціального захисту населення Вадима Маруняка.

Хто повинен звернутися із заявою та декларацією?

За словами Вадима Дмитровича, призначення субсидії на літній та наступний опалювальний період здійснювалося ще в травні 2020 року. «Навіть якщо на літній період для домогосподарства розмір субсидії становив 0 гривень, на опалювальний сезон вона розраховується автоматично, — каже спеціаліст. — З новою заявою та декларацією про доходи та витрати до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем проживання мають право звернутися всі, кому не була призначена субсидія 1 травня, а також ті, хто на цю допомогу претендує вперше. До того ж, якщо за період з червня по вересень у домогосподарств відбулися зміни у складі сім’ї — хтось народився, виписався, приписався — то також слід повідомити управління соцзахисту про такі зміни. Це ж стосується змін майнового стану, великих покупок, які перевищують 50 тисяч гривень, та перебування за кордоном понад 60 календарних днів. Також отримувач субсидії має повідомити, якщо із якихось причин йому було припинено надання тієї чи іншої послуги. До прикладу, відключили від газопостачання. Щоб не нараховувати субсидію на ту послугу, якою людина не користується і їй потім не довелося повертати ці кошти».

Боржникам субсидія не “світить”

Вадим Маруняк зазначає, що домогосподарствам, у яких станом на 1 травня існувала заборгованість за житлово-комунальні послуги (ЖКП) понад три місяці (за лютий, березень, квітень), в призначенні субсидії було відмовлено. Проте це не означає, що сім’я позбавлена права отримувати цей вид допомоги в разі погашення боргу чи його реструктуризації. Щоб знову мати право на субсидію, потрібно подати до управління соцзахисту відповідний документ, що засвідчує погашення заборгованості. Якщо ж це буде нове звернення, то в домогосподарства аналогічно не має бути боргу за ЖКП понад три місяці, загальна сума якого перевищує 340 гривень. Відповідну інформацію соціальні служби отримують від організацій, що надають комунальні послуги, шляхом надсилання запитів. За словами спеціаліста, не варто сподіватися на призначення субсидії і власникам елітного житла. Допомогу не призначають, якщо опалювальна площа житлового приміщення більша, ніж 120 квадратних метрів для квартир, та 200 квадратних метрів для приватних будинків.

Які доходи враховуються та за який період?

«1 травня при автоматичному розрахунку субсидії на неопалювальний період враховувалися доходи громадян за ІІІ та IV квартали 2019 року, — каже Вадим Маруняк. — Для розрахунку субсидії на зимовий період беруться доходи за I та ІІ квартали 2020 року. До сукупного доходу сім’ї враховуються заробітна плата, пенсія, стипендія, доходи від здачі в оренду земельних ділянок та паїв, військове забезпечення військовослужбовців (у разі перебування в зоні проведення Операції об’єднаних сил за наявності відповідної довідки такі доходи при розрахунку субсидії не беруться до уваги), дохід від продажу сільськогосподарської продукції. Що ж до здачі молока, то у розрахунок йде лише 30% від його реалізації. Враховуються також соціальні виплати на дітей, окрім одноразової допомоги при народженні та «пакунку малюка». Не включаються до сукупного доходу родини відсотки з депозитів, оплата праці членів виборчих комісій та допомога на поховання».

Допомогу й надалі надаватимуть у грошовій формі

«На сьогоднішній день переважна кількість субсидіантів отримують допомогу в готівковій формі. Це дуже зручно, адже вони мають змогу заощаджувати на комунальних послугах на свій розсуд і витрачати ці гроші на якісь інші свої потреби, — ділиться Вадим Дмитрович. — Проте є й ті, хто обрав безготівкову, а це приблизно 20% домогосподарств. При первинному зверненні субсидія призначається в безготівковій формі, а вже на наступний період за бажанням отримувач субсидії може перейти на готівкову. Тобто, людина може обирати той спосіб отримання допомоги, який їй зручніший».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую